Mezi lidmi se již několik dní šíří obavy z jeho uzavření. „Bojíme se, aby ho nezavřeli stejně jako před časem dětské oddělení. Kdysi se říkalo, že nám nemocnice bude sloužit jen po určitý čas. Tak to snad není pravda," obává se paní Hana z Rakovníka.

Mluvčí nemocnice Eva Milerová rakovnickou veřejnost uklidňuje: „Situace na interním oddělení je aktuálně z důvodu personálního nedostatku lékařů nutných pro zabezpečení provozu sice tíživá, ale určitě ne neřešitelná. Momentálně probíhají intenzivní jednání, jejichž předmětem je zajištění maximální možné péče pro pacienty a minimálního omezení. O konkrétních opatřeních vyplývající z této situace budeme veřejnost průběžně informovat."

Ředitel rakovnické nemocnice Jaromír Bureš se vyjádřil k obavám z jejího uzavření takto: „Je nesmysl, že je záměrem vlastníka interní oddělení uzavřít nebo ho přeměnit na lůžka následné péče. Tato lůžka chceme opravdu posílit o deset až dvanáct, ale na chirurgii. A kdybychom chtěli následně navyšovat počet lůžek následné péče, určitě si k tomu nevybereme internu, když máme k dispozici objekt bývalého dětského oddělení."

Nejistotu u lidí pravděpodobně posílilo také uzavření celého přízemí interny z důvodu rekonstrukce. K tomu Jaromír Bureš řekl, že rekonstrukce přízemí interny byla plánovaná. Jedná se o prvorepublikový dům a za posledních třicet let do něho nebylo téměř nic investováno. Předělávají se rozvody vody, oddělení bude mít nové toalety a koupelny, kam se dá vjet s lůžkem. Kompletně se předělává elektřina. Chystá se renovace podlah a obkladů. „Nejedná se o stejnou situaci, jaká nastala loni na dětském oddělení. Tehdy to nastalo téměř ze dne na den, nyní se s problémem nedostatku internistů potýkáme minimálně dva roky," upozornil Jaromír Bureš. Lékaři dle jeho slov prostě nejsou, je to problém plošný, ne jen Rakovníka. „Sháníme je i přes známé, prostřednictvím agentur i inzerce. Vypsali jsme i stimulační náborové příspěvky jak pro lékaře, tak i absolventy," popisuje ředitel Bureš.

Dobrou zprávou je, že jeden lékař by měl nastoupit v srpnu a s dalšími nemocnice intenzivně jedná. „Provoz interny je nyní omezen, ale pevně věříme, že situace nedojde tak daleko, že bude muset být přechodně uzavřena," doplňuje ještě ředitel.