Přibližně před měsícem jsme vás informovali o tom, že město Rakovník vyzvalo firmu, aby se vyjádřila, zda zájem o stavbu bytových domů v lokalitě nad Vysokou bránou stále platí, nebo zda od něj bylo ustoupeno. Firma místo svého ano nebo ne poslala dopis, ve kterém požádala o prodloužení termínu, do kterého městu informaci sdělí. Ze strany rady města jí bylo vyhověno.
Jenže ani prodloužený termín do 30. září nestačil k tomu, aby se Rakovničtí dozvěděli, jak je na tom stavební společnost se svým záměrem. Na Odborem správy majetku MěÚ poslanou další výzvu už firma nereagovala vůbec.


„Zdá se, že společnost o stavbu domů a bytů ztratila zájem. Proto necháme celou záležitost otevřenou a třeba se najde někdo jiný, kdo o výstavbu v této lokalitě bude zájem mít,“ řekl na včerejší tiskové konferenci rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.


Lokalita se tak může stát cílem zájmu některého jiného subjektu. Město ji před několika lety získalo odkupem od společnosti RAKO.
Připomínáme, že původní návrh byl na stavbu čtyř domů s přibližně šedesáti byty. Radou města stanovená cena při odprodeji pozemků byla 1500 korun za čtvereční metr. Město by tak mohlo získat částku 17 milionů korun, které se mohly využít například při financování stavby nové školní jídelny.


Podobně jako se objevily nejasnosti s pozemkem nad Vysokou bránou, komplikuje se městu i další záměr výstavba nad heliportem nad nemocnicí. Zde má majitel části pozemků jiný záměr než město.
„Nicméně proběhnou ještě další vzájemná jednání,“ vysvětlil starosta.