Právě masáže jsou důležité nejen pro další rozvoj dítěte, ale i vztahů mezi ním a rodičem. Mateřské centrum Paleček nově tuto možnost nabízí. Stačí se jen přihlásit.

Pavlína Jirkovská z Mateřského centra Paleček (Mateřské centrum Paleček je „dítětem" stejnojmenného občanského sdružení a působí v Rakovníku už přes deset let) má pro vás zajímavou nabídku kurzu masáží miminek. „Kurzy začínají už příští pátek, tedy šestého února, v našem centru v Klicperově ulici. Potkávat bychom se měli i po další dva pátky," nabízí Pavlína Jirkovská.
Jak už bylo naznačeno, kurz je určený pro nastávající rodiče či již současné rodiče a jejich malé děti. Naučí se masírovat své děti masáží podle Jany Hašplové, které obsahují prvky z indických a švédských masáží a z jógy. Seznámí se se základy použití aromaterapie.

„Pravidelné masírování miminek prohlubuje vazbu mezi dětmi a rodiči. U dětí dochází ke zklidnění, zlepšení usínání, cíleně pomáhá při baby kolice, při léčení „dis" poruch a dalších disharmonií. Má příznivý vliv na celkové zdraví a správný svalový tonus," upozornila Pavlína Jirkovská.

Účastníci kurzů se postupně naučí masírovat celé tělo miminka. Každé sezení trvá cca 1,5 hodiny, konkrétně od deváté hodiny ranní do půl jedenácté. Počet účastníků jednoho kurzu je maximálně pět dospělých osob.
„Na kurs je proto třeba se předem přihlásit," upozornila Pavlína Jirkovská. Na sezení si s sebou kromě vašeho dítěte (případně větší panenky) musíte ještě přinést podložku pod dítě a mističku na olej. „Díky dotaci z grantu Ministerstva práce a sociálních věcí je cena kurzu pouze šest set korun. V ceně jsou základní i aromaterapeutické oleje, kterými se během kurzu masíruje, a celodenní vstupné do našeho centra.

"Přijďte a uvidíte, že čas prožitý při společné masáži přinese radost vám i vašim dětem," připojuje se k pozvánce Lada Dobrá, maminka dnes již devítiletého syna Lukáše, taktéž dřívější absolventka kurzu masáží dětí. A Pavlína Jirkovská doplňuje: „Pojďme se společně dotýkat toho nejcennějšího, co v životě máme, svých maličkých dětí, a pomocí dotyku jim předat lásku, a to v bezpečné náruči nás, rodičů."

Další informace získáte na telefonu: 739 544 146 (Pavlína Jirkovská).
Mateřské centrum Paleček připravuje také programy pro těhotné maminky

„A na rodinných akcích typu dětského dne, karnevalů, drakiády a podobně rádi poznáme celé rodiny, které jistě přijdou povzbudit své děti při soutěžních kláních," upozornila Pavlína Jirkovská s tím, že se do mateřského centra může přijít podívat nezávazně každý, kdo bude mít zájem. „Přijďte se podívat. Rádi vás uvítáme. Pokud se aktivně zapojíte do vytváření programu, přivítáme vás s otevřenou náručí. Dobrých nápadů a šikovných rukou není nikdy dost. Můžete se stát také členem Občanského sdružení Paleček," upozornila Pavlína Jirkovská.