Je to tak, že…

Ano. Od 1. června zde na této funkci již nebudu pracovat. Odcházím jak z tohoto regionu, tak i od Policie České republiky.

Kam máte namířeno?
Opouštím složky ministerstva vnitra, ale kam přesně mířím, bych nerada specifikovala. Jen řeknu, že ve služebním poměru zůstávám. Prostě jsem dostala nabídku, která přichází jen jednou za život a neodmítá se.

S jakými pocity odcházíte? Jak se vám na Rakovnicku pracovalo?
Jsem u policie lehce přes deset let. S čistým svědomím mohu říci, že ten rok a půl na Rakovnicku, byl pro mne nejhezčím obdobím, který jsem v řadách policie prožila. Rakovník je krásné město, lidé tady včetně kolegů byli moc fajn.

Věřím, že spolu s vaším odchodem nekončí také řada preventivních akcí a besed, které jste na Rakovnicku zaktivizovala…?
Věřím, že i můj nástupce bude stejně úspěšný a bude ve všech těchto aktivitách pokračovat. Snad se to podaří. Snad ani školy na policii nezanevřou, že je nechala nyní tak trochu ve štychu. Ale věřím, že se už od září opět klasicky prevence rozjede. Vím, že prevence je velmi důležitá. Na základě některých besed se dokonce objasnily i nějaké trestné činy! Je tedy vidět, že taková beseda se žáky není jen plané povídání ve třídě o ničem. Že to dětem něco dá.

Často jste také chválila vedení škol a učitele, kteří vám vycházeli vstříc.
Ano, a proto bych touto cestou poděkovala školám za nádherný rok a půl , který jsem v Rakovníku strávila. Za spolupráci, vstřícnost. Bez vás všech by nemohly být žádné projekty, žádné soutěže. Učitelé i žáci se hned chtěli na všem podílet. Největší odměna byl pohled na třídu, která čeká na zahájení další z řady besed a viditelně se na ni těší. Ta kladná odezva, to bylo poděkování za moji práci. Řekla bych, že tady byla dokonce spolupráce mnohem lepší nežli v Mělníku, kde jsem předtím dělala stejnou činnost. Přístup zdejších škol k prevenci byl prostě jiný a lepší.

Věnovala jste se také seniorům…
Preventivní akce určené seniorům považuji za stejně důležité jako pro školáky.
Bohužel odcházím v době, kdy se s nejmenovanou pojišťovnou dolaďuje projekt s bezpečnostními náramky, kdy je možné do nich předem nastavit vybraná čísla, například lékaře, opatrovníka či krizové centrum. K přijetí i vytočení hovoru stačí stisk jednoho tlačítka, příchozí hovor s předvolených čísel umí náramek i sám přijmout. Věřím, že ten, kdo přijde po mě, se bude věnovat i této prevenci.
Ráda bych totiž, abychom pro seniory měli více než reflexní prvky a povídání o bezpečnosti.

Je nějaká událost, u které jste musela jako policejní mluvčí figurovat a na kterou nikdy nezapomenete?
Nejtragičtější pro mě byl případ, kdy se stala nehoda po mém nástupu k rakovnické policii. Byla to dopravní nehoda, při které zahynula mladičká dívka. To je policejní praxe, na kterou člověk nerad vzpomíná, ale i to bohužel k naší práci patří.
Rakovník není tolik propírán v televizi, což je na druhou stranu někdy dobře. A když už se do televize nějaký velký případ dostal, tak co se týká nejen mě, ale i mých kolegů, byla jeho prezentace v médiích výborná. Nezapomenutelná byla třeba střelba na dům v Rakovníku (najdete na webu Rakovnického deníku). Výstupy mých kolegů během této události v médiích byly opravdu velmi profesionální.

Chcete ještě něco dodat na rozloučenou?
Všem bych chtěla touto cestou poděkovat za spolupráci. Věřím, že s mým odchodem nebude nikterak strádat vzájemná dosavadní spolupráce se složkou Policie České republiky a hlavně zdejším útvarem.
Rakovnickému deníku děkuji za ochotu zveřejňovat všechny články, rady, upozornění, varování – která jsme za naši organizaci potřebovali zveřejnit. Děkuji, že jste se ze strany píšících médií, zúčastnili akcí, které jsem pořádala a svým přičiněním také poté propagovali.