Právě tuto částku pořadatelé tentokrát věnují kostelu svatého Jiří v Lubné. Částka je to velmi zajímavá už na pohled, zvláště, když si ji napíšete číslicemi.

Jak se pořadatelé dobrali k takové částce, vysvětlil Zdeněk Jílek ze Sence: „Po koncertu jsme měli částku něco přes třicet dva tisíc, proto jsme ji dorovnali, aby byl hezký šek. Částku jsme věnovali nadaci Lubná, která se stará o záchranu kostela svatého Jiří v Lubné. Bude použita na zničení červotoče v dřevěném mobiliáři kostela." Nadace na záchranu kostela v Lubné má transparentní účet u banky, přispět na něj může každý. Stačí se podívat na internetové stránky www.nadacelubna.cz.

Pořadatelé festivalu každý rok věnují částku na nějakou dobrou věc v obci Senec nebo v jejím okolí. Tentokrát se rozhodli po konzultaci se starostou Lubné Pavlem Soukupem, že peníze věnují na kostel. Vloni například výtěžkem pomohli nemocnému chlapci prostřednictvím občanského sdružení SOS Andělé. Podobný plán už mají na příští rok. „Chceme podpořit úpravu malého parku v Senci před zastávkou autobusů včetně zahradnických úprav. Je v něm starý křížek, který bychom nechali zrestaurovat," řekl Zdeněk Jílek.

Vybraná částka i samotný benefiční koncert udělala pořadatelům radost. Letos jeho hlavní myšlenkou bylo spojit obyvatelé obcí Senec a Lubná. Koncert proběhl, tak jak měl, i když se aktéři obávali, aby návštěvníky neodradilo velké vedro. Jak se ukázalo, tak neodradilo. Přišlo sedm set lidí. „Možná jich bylo i více. Zřejmě všichni neprošli kasou. Ale koncert jsme postavili na slušnosti člověka. Kdo chtěl přispět, tak zaplatil. Nechceme tu mít bezpečnostní službu, která by hlídala, aby každý zaplatil. Tady se lidé hlídají navzájem i navzájem udržují pořádek. Vše také bylo v pořádku až do konce koncertu. Velkou zásluhu na hladkém průběhu má také můj kolega Honza Jáger, který festival se mnou pořádá. Chtěl bych také poděkovat všem sponzorům, bylo jich asi šedesát. Bez nich by nebyl koncert, ani takto vysoká částka. Děkuji také všem kamarádům, kteří mi s koncertem pomohli," uvedl Jílek.

Samotné předání šeku se z původně zamýšlené komorní akce proměnilo v příjemné sousedské setkání s koncertem hudebně-uměleckého sdružení WéWéRAK Senec. Pořadatelé pozvali starostu Lubné Pavla Soukupa a starostu Sence Zdeňka Beneše a zástupce nadace Lubná.

Práce na kostele by měly začít co nejdříve. Už o Vánocích plánují zástupci Nadace Lubná zpřístupnit věž kostela, lidé se tak podívají až ke zvonu, kde nikdy před tím nebyli. Částku musí podle pravidel použít do roka přesně na určenou věc, jinak by ji museli vrátit. Rovněž o Vánocích plánují pořadatelé benefice spolu s hudebně-uměleckého sdružení WéWéRAK Senec vánoční koncert v kostele svatého Jiří. Už v této chvíli pořadatelé připravují pátý ročník koncertu Senec nad vodou. Bude 26. srpna 2017.