Rakovnickou radnici kontaktoval Patrik Slavík, ředitel TV techniky FTV Prima s oznámením, že pokud si bude Rakovník chtít zachovat stávající analogové vysílání alespoň do konce roku 2009, může zaplatit zhruba 60 tisíc Kč a bude mu vyhověno.

Rada na nabídku ve stávající podobě reagovala negativně, nic platit nebude. Svůj postoj si hájí mimo jiné rizikem vzniku příkladu pro ostatní provozovatele vysílání, ať veřejnoprávního, či komerčního.

Rakovník přejde kompletně na digitální vysílání již 30. září a ve městě zavládne takzvaná analogová tma.

Digitalizace kina

Město Rakovník zažádalo o dotaci ze státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie na dodávku technologie pro digitalizaci stávajícího kina v budově Tylova divadla.

Horní hranicí pro dotaci je v tomto případě 1,5 milionu Kč a rada se rozhodla o celou sumu zažádat, když už zaplatila 10 tisíc žadatelského poplatku. Zbytek částky nutné na digitalizaci kina by město zaplatilo ze svého. Do konce srpna probíhá výběrové řízení na provedení této zákazky, do kterého se zatím přihlásilo pět firem.

Do budoucna se digitalizace nevyhne žádnému kinu, neboť se nyní používají novější a levnější technologie, které odsoudily ty staré k postupnému zániku.