Oficiální rozsvícení stromu sice letos nebude, podle mluvčí rakovnické radnice o něj ovšem občané města nepřijdou. „Strom rozsvítíme v neděli, avšak nebudu zveřejňovat přesný čas, aby se u stromku neshromažďovali lidé. Následně slavnostní akt budou moci diváci zhlédnout na videu, které bude přístupné na facebookových stránkách města,“ sdělila Kateřina Hradilová.

To v Novém Strašecí přestěhovaly technické služby vánoční strom o několik stovek metrů dál, konkrétně z Žižkova náměstí na centrální Komenského náměstí a v pondělí ho také jejich pracovníci ozdobili.

O vánoční výzdobu sice novostrašečtí občané nepřijdou, slavnostní rozsvícení vánočního stromku se ovšem letos kvůli pandemii podobně jako v jiných městech neuskuteční. Strom bude rozsvícen v některém víkendovém dnu bez veřejnosti. Co se týče výzdoby náměstí, místo učňů z místního učiliště, kteří se vzdělávají dálkově, se o ni tentokrát postaraly zaměstnankyně odboru kultury a sportu, které ozdobily lampy a lavičky na náměstí vánočními girlandami.