Rakovník/ Minulý týden, tedy v době kdy už prodejny obchodního centra Stop Shop čekaly na své zákazníky, probíhalo teprve kolaudační řízení k užívání této stavby. Ta se úředníkům radnice zdařila, a tak dne 19. prosince 2008 byl otevřen vjezd na parkoviště k centru, jelikož odbor dopravy dnešního dne obdržel kolaudační souhlas s užíváním této stavby. V této souvislosti byly odstraněny zakrývací pásky z návěstí ze všech směrů k okružní křižovatce a z vjezdu k „Tescu“ byla odstraněna zákazová značka. A protože už došlo k vyrovnání finančních pohledávek mezi zhotovitelem stavby a společností Froněk silniční stavby, splnil majitel firmy své slovo a odstranil i oba bagry dosud bránící v přístupu do areálu.


Nám se však podařilo zjistit, že společnost Froněk není jediná, kdo čekal nebo teprve čeká na proplacení odvedené práce.


„Ze stejného důvodu, tedy neplacení za odvedenou práci hlavním dodavatelem, s největší pravděpodobností bude Stop Shop i bez tepla,“ sdělil nám jednatel firmy Miroslav Diviš – Instal gas Louny Jan Diviš a doplnil, že pokud hlavní dodavatel neuhradí předešlé dluhy vůči naší firmě a fakturovanou částku právě na plynofikaci Stop Shopu do 22. prosince 2008, bude společnost nucena si dosud stále naše zařízení odmontovat a tím bude samozřejmě přerušena dodávka plynu.
„Je nám hrozně líto že občané Rakovníka budou mít ztížené podmínky při jejich ještě předvánočních nákupech, jenže za současné situace jiné řešení není. Naši zaměstnanci i zaměstnanci dalších menších firem a není jich málo, které se na výstavbě podílely a dodnes nedostaly za odvedenou práci zaplaceno, mají přece také nárok na kousek kapříka na vánočním stole,“ doplnil ještě Jan Diviš.


Zda se bude či nebude v centru topit se tedy ukáže právě dnes.