Soutěž je vypsána pro družstva žen a mužů. Soutěžními disciplínami jsou běh na 100 metrů překážek a požární útok. Za pořadatele, SDH Chrášťany, konstatovala Klára Macková: „Letos se přihlásilo sedm družstev mužů a tři družstva žen.

Na start se tedy postupně postavili hasiči Nového Strašecí, Lužné, Všetat, Chrášťan, Krupé, Přílep a dva týmy z Berounska, konkrétně z Chyňavy a Zaječova.

Na soutěž přijel také tým žen ze Všetat. Jejich velitelka Kateřina Elznicová uvedla: „Máme zhruba jedenáct aktivních členek, ale potřebovaly bychom nějaký dorost." 

Velitelka družstva žen a dorostenců SDH Lužná Tereza Říhová mimo jiné k závodům v Chrášťanech uvedla: „V Chrášťanech jsme, tuším, potřetí, jezdíme sem, co jsme poskládali ženské družstvo. Letos tu máme prvním rokem i družstvo mužů." Trénovat dvě družstva prý stíhá. „Je to náročné, obzvláště pokud máte stejně náročné zaměstnání, ale všechno jde, když se člověk snaží a chce se tomu opravdu věnovat," dodala Tereza Říhová.

Do Chrášťan jezdí pravidelně družstvo mužů z Chyňavy. „Bereme to jako naši poslední soutěž v sezóně. Líbí se nám na ní především ta trať s překážkami. Taková se moc často na okresních soutěžích neběhá," shodli se Zdeněk Bauer, Martin Kůřil a David Strial.

Závodit do Chrášťan přijeli také hasiči z Krupé. Jejich velitel Pavel Miksa uvedl: „Jsme tady sedmičlenný tým a jezdíme soutěžit spíše na netradiční soutěže a dnes doufáme, že uděláme dobrý výsledek."

Za družstvo mužů novostrašeckých hasičů řekl pro Rakovnický deník jejich velitel Jan Veselý: „Jsme věrní účastníci memoriálu v Chrášťanech. Jsme tu každý rok. Bereme tuto soutěž jako ukončení sezóny."

Na trati museli hasiči a hasičky dokázat, že nejsou žádná ořezávátka.

Hlavní rozhodčí Jiří Čečrdle popsal: „Běh na sto metrů přes překážky to je atletická disciplína. Stejně tak požární útok, kde navíc nesmí chybět zručnost. Když chcete mít výsledky, tak musíte být dobře připraveni a nepodceňovat trénink. To všetatští a luženští hasiči dobře ví a dělají tuhle disciplínu pravdy dobře."
Vítězná družstva memoriálu získala stálé putovní poháry a první tři místa byla odměněna věcnými cenami. První tři místa v běhu na sto metrů s překážkami v obou kategoriích budou odměněna věcnými cenami. Dále budou odměněna první tři družstva v obou kategoriích soutěžících okresu Rakovník věcnými cenami.  A Klára Macková doplnila: „Kromě putovních pohárů dostali například trika, pivo, šampon na auta, víno, batohy, čepice."

Výsledky soutěže:

Běh s překážkami – muži:
1. Kůřil Martin – SDH Chyňava
2. Kalík Josef – SDH Všetaty
3. Krůta Václav- SDH Všetaty
Ženy:
1. Říhová Tereza – SDH Lužná
2. Uhrinová Katka – SDH Všetaty
3. Srnková Martina – SDH Lužná
Útok – muži:
1. místo – SDH Chyňava
2. místo – SDH Zaječov
3. místo – SDH Nové Strašecí
Ženy:
1. místo –SDH Všetaty
2. místo – SDH Přílepy
3. místo – SDH Lužná
Celkové výsledky – muži:
1. místo – SDH Chyňava
2. místo – SDH Zaječov
3. místo – SDH Lužná
Ženy:
1. místo – SDH Všetaty
2. místo – SDH Lužná
3. místo – SDH Přílepy