Minioperku autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře dali s dětmi ze Základní umělecké školy v Rakovníku dohromady učitelé zmíněné školy Martina Polanová a Leoš Janoušek. secvičili žáci Základní umělecké školy v Rakovníku. Hra soutěžila v kategorii hudebně-dramatické.

Martina Polanová konstatovala: „ Měli jsme velikou radost, všichni jsme dostali medaili, lístky na koncert Marka Ztraceného. Ty jsme však rozdali lidem místním, protože byl až v 19 hodin, a to už jsme chtěli být doma. Přivezli jsme si ale také mimo jiné nádhernou keramickou trofej, kde je symbol festivalu, symbol ráje – jablko. Máme také samozřejmě diplom."

Festival pořádá nadace Život je hra a Život dětem a výtěžek jde na dobročinné účely právě pro děti.
Jednalo se o 2. ročník tohoto festivalu, patronkou a vedoucím poroty byla letos Miss Lucie Váchová- Křížková. „Moc se nám tam líbilo i proto, že tam během celého dne byla venku hra pro děti, kde na různých stanovištích plnily úkoly či luštily různé kvízy a výsledkem byla tajenka," popsala Martina Polanová s tím, že v tajence bylo ukryto moudro: Až ti bude v životě nejhůř, otoč se proti slunci a všechny stíny padnou za tebe… „Dopoledne jsme si užili. V půl třetí odpoledne, když jsme jásali nad vítězstvím, si děti mohly splnit ještě další přání. Část se jich nechala pomalovat krásnými ornamenty a část bojovala s lezeckou stěnou," popisovala Martina Polanová.

Připomínáme, že úspěšná premiéra Červené Karkulky byla odehrána začátkem dubna před zraky dětí z rakovnických škol a mateřských školek v Loutkovém divadle Před branou v Rakovníku. Další představení následovala. „Takže to, že jsme vstávali v pět hodin ráno, stálo za to – prožili jsme prostě nádherný den a navíc jsme získali krásné první místo od nadšené poroty i s pochvalou od hlavních pořadatelů," dodala ještě k úspěchu Martina Polanová.