Zhruba po měsíční výluce na železniční trati Rakovník – Kladno – Masarykovo nádraží byl obnoven normální provoz. „Po měsíční výluce, vyvolané stavbou městského silničního okruhu v oblasti Prahy-Dejvic, byl v noci z 15. na 16. března 2010 obnoven provoz na železniční trati mezi stanicemi Praha-Dejvice a Praha Masarykovo nádraží. Vlaky tak jezdí od úterního rána podle pravidelného jízdního řádu, přičemž provizorní zastávkou Praha – Gymnasijní nyní pouze projíždějí a zastavují tak v pravidelných stanicích a zastávkách,“ přiblížil bližší informace Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah.

Železniční zastávka Gymnasijní se však rušit nebude. Bude zde zachována pro příští výluku na zmíněné trati. K té by mělo dojít znovu za několik měsíců. „Zastávka Gymnasijní zůstane zachována, protože podobná měsíční výluka se chystá ještě na letošní léto,“ sdělil Petr Pošta.

Jen připomínáme, že k první výluce na trati Rakovník – Kladno – Masarykovo nádraží došlo v květnu loňského roku. Vlaky přestaly kvůli stavbě tunelu Blanka jezdit na Masarykovo nádraží. O měsíc později se lidé nedostali ani na nádraží v pražských Dejvicích. Cestující totiž museli vystupovat na provizorní zastávce v nedaleké Gymnasijní ulici. Odtud se vydali pěšky na stanice a zastávky pražské hromadné dopravy.

Stejná situace na trati nastala také letos. Výluka byla tentokráte však delší než jeden měsíc. Začala 10. února a skončila 15. března.