„Přespolní z Jablonecka se o nás dozvěděli z tisku a z plakátů. V týdnu jsem s nimi mluvil. Ptali se, jestli mohou přijet. Jsme pochopitelně velmi rádi, že se o memoriálu ví až takhle daleko. Moc se jim tady líbilo. Pozvali nás na závody koncem srpna," vysvětloval Petr Mareš, starosta hasičů ve Velké Chmelištné.

Hasiči soutěžili opět v tradičních disciplínách. Nejprve splnili dvě kola štafety, pak požární útok. Ve štafetě se počítal lepší čas. Jeho součet s časem požárního útoku dal konečný výsledek. V útoku i ve štafetě skončilo družstvo domácích mužů na třetím místě.

„Na to, jak jsme trénovali, tak nás třetí místo trochu mrzí. Dokázali jsme podat i lepší výkony. Dnes nám to moc nevyšlo. Všichni víme, kam při tréninku sáhnout a určitě se polepšíme, abychom to Čisté nedávali tak zadarmo. Stává se z toho pomalu tradice. Zatím jsou rozhodně lepší," zhodnotil výkon domácích starosta hasičů Petr Mareš.

Domácí se tvrdě připravovali tři týdny dopředu. „Naše taktika? Umístit se na „bedně", abychom si alespoň odvezli pohár. To se nám povedlo," řekl po soutěži Milan Cyrmon, jeden z členů družstva.
Kromě dospělých hasičů předvedli skutečný zásah při automobilové nehodě Soptíci z Kralovic. Pracovali s velkým a skutečným nasazením. Řešili složitou situaci, která vznikla kvůli nezodpovědnosti několika mladých lidí jedoucích z diskotéky. Jejich vystoupení bylo věnováno všem, kteří pomáhají zachraňovat lidské životy.

Po hasičských disciplínách přítomní viděli sokolníka z Plzně a kynology z Rakovníka. Následovala letecká minišou s akrobatickými výkony dvou letadel. O hudební vystoupení se postarala skupina Elán revival. „Čeká nás ještě dlouhý den, ale zvládneme to. Vzhledem k řadě akcí, které se konají v okolí, jsme letos s návštěvností spokojeni," zkonstatoval Petr Mareš.