Military model air fest se koná 11. a 12. srpna na hospodářském letišti u Rakovníka. Akce je syntézou úspěšných Military a Air show, které se na Rakovnicku konaly v minulých letech.

Akce
„Jedná se o syntézu akcí Military a Air show, které se na Rakovnicku v minulých letech pořádaly,“ řekl k tomu organizátor ze Skupiny historie vojenského a policejního letectva René Černý. Na festu se pořadatelsky podílí i obec Kolešovice.

Akce, která se koná na hospodářském letišti v Kolešovicích, začíná s úderem desáté hodiny dopolední v sobotu 11. srpna a potrvá až do neděle.
Na programu bude rekonstrukce vševojskového cvičení z 80. let minulého století, řada ukázek akrobacie leteckých modelů, nebo ukázky ze soubojů leteckých bitev z 1. a 2. světové války. Vrcholem by kromě nočního náletu měl být i průlet reálných bojových letounů nad kolešovickým letištěm.
„V jednání je průlet letounů dvou: L–39 Albatros a L–29 Delfín,“ pokračoval Černý.

A právě s průletem tryskáčů se nabízí i možnost pro veřejnost. Obě letadla jsou totiž dvoumístná a v každém bude na jedné sedačce volno.
„Nabízíme dvěma zájemcům, že by se staly sponzory těchto průletů. Předpokládáme, že by se jednalo o podnikatele, kterým bychom kromě propagace jejich firmy na akci samotné umožnily proletět se právě na volným místech v bojových letounech nad Kolešovicemi,“ popsal neobvyklou nabídku organizátor.

Albatros startuje z plzeňského letiště v Líních a cena letu se podle organizátorů pohybuje kolem 45 až 50 tisíc korun. Delfín pak vzlétá z žateckého letiště Macerka a cena jeho letu se pohybuje do 30 tisíc korun. „Delfín letí z bližšího letiště a navíc má menší spotřebu, proto ty rozdíly v cenách,“ doplnil k tomu ještě Černý.

Další informace o Military model air festu v nejbližších dnech naleznete v Rakovnickém deníku – jsme mediálními partnery akce. Dozvědět více se můžete a kontakty na organizátory pro zájemce o let v bojovém tryskáči najdete i na stránkách organizátorského klubu Skupiny historie vojenského a policejního letectví www.shvplnove.wz.cz.