Co říkáte výsledek druhého kola voleb do Senátu?
Chtěl bych pogratulovat vítězce voleb paní starostce Zdeňce Hamousové a popřát jí hodně sil do nové práce. Zároveň chci určitě poděkovat svým voličům, kteří mě podpořili v prvním i druhém kole voleb.

Kde si myslíte, že se stala chyba, že se vám nepodařilo obhájit senátorské křeslo?
Svoji roli v tom určitě hrála malá volební účast ve druhém kole. Náš okres je menší, což také hraje svoji roli. Já si myslím, že to byl také trochu regionální souboj. Ale život jde dál. Jsem určitě velmi rád, že jsem vyhrál v kole prvním. Že mě nikdo neporazil tady na okrese Rakovník. To je pro mě klíčové, protože okres Rakovník je pro mě doménou. V tuto chvíli jsem velmi spokojen, že budeme mít jako ČSSD dva starosty, a to v Novém Strašecí a v Rakovníku. Že už konečně nebude v Rakovníku vládnout pseudo - pravice.

Máte nějaký recept na to, jak přesvědčit lidi k tomu, aby volili?

Celý ten systém je špatně postavený. Už při první volbě jsem se setkal s tím, že řada lidí vůbec neví, že bude i druhé kolo, a to i přesto, že se to v médiích probírá. Recepty jsou možná dva: Buď druhé kolo posunout ještě o jeden týden. To proto, aby volební lístky došly do poštovních schránek a lidi si tím uvědomili, že je čeká ještě jedno kolo voleb. Nebo by tu bylo druhé řešení. Druhé kolo zcela zrušit a udělat jednokolovou volbu. Mnohokrát jsem se setkal s voliči, kteří mě volili a řekli: „Vždyť už jsme vás jednou zvolili a musíme jít k volbám ještě jednou?!"

Budete se i nadále angažovat pro náš region?
Pro okres Rakovník určitě. Je to můj domovský region.

Poradil byste nové senátorce Hamousové nač se má v našem regionu zaměřit. Které problémy jsou tady stěžejní, které je třeba přednostně řešit?
Nebudu paní starostce nic radit. Každý si na to musí přijít sám.

Budete za šest let kandidovat do Senátu znovu?
To je příliš vzdálená budoucnost. Nyní budu řešit aktuální záležitosti. Budu se soustředit na rozpracované úkoly, které mám na ministerstvu školství a chci se věnovat také trochu své rodině. Při činnosti, kterou jsem měl v minulém období moc času na rodinu nezbývalo,tak jim to chci vynahradit.