To se nakonec nestalo. Sociální demokraté získali „jen" 20,45 procent. „Je to slabší výsledek, nežli jsme očekávali. Jako druhý problém vidím, že za současného rozložení bude velmi složité sestavit nějakou vládu, ale sociální demokracie se o to musí pokusit. Jinak by to znamenalo další předčasné volby," komentoval výsledek voleb Marcel Chládek.

Podle Marcela Chládka je politická situace v České republice velmi špatná, je rozdrobená. „Problémem je, že spousta hlasů voličů propadne," řekl Marcel Chládek a pokračoval: „Politická situace je totiž hodně roztříštěná. Voliči se budou muset v budoucnu zamyslet znovu na podporu větších stran, jelikož spoustu hlasů získala řada menších stran, ale jejich hlasy nakonec propadly."

Ještě před vyhlášením předčasných voleb do poslanecké sněmovny se na Rakovnicku, a to také vzhledem k volebním průzkumům, které předpovídaly sociálním demokratům slibný zisk mandátů, spekulovalo o tom, že by se mohl stínový ministr školství Marcel Chládek stát ministrem. Tato úvaha ale není, jak řekl Marcel Chládek, v současné době na pořadu dne.

„V současné době toto pro mne není prioritní. Prioritní je, aby sociální demokracie v dalších volbách zastavila propad v získaných hlasech a opět se k nám vrátili voliči a my jsme mohli atakovat hranici třiceti procent.