„Je zcela běžné, že jsou ministři také členy některé z parlamentních komor. Za svou funkci senátora navíc od doby, co jsem členem vlády, nepobírám žádný plat," tvrdí ministr školství a senátor Marcel Chládek.

Chystáte se obhajovat senátorský post, už jste si mapoval vaše konkurenty?

Své konkurenty nemapuji. Budu se soustředit hlavně na svou kampaň. Myslím si, že jsem za šest uplynulých let udělal pro region řadu pozitivních věcí, o které se mohu opřít.

Myslíte si, že máte před nimi určitou výhodu v tom, že mandát obhajujete?

Jak jsem již řekl, za posledních šest let se mi v našem regionu podařila řada věcí. Pevně věřím, že to voliči ocení.

Nemůže vás před voliči poškodit to, že již zastáváte funkci ministra školství?

Nevidím důvod. Je zcela běžné, že jsou ministři také členy některé z parlamentních komor. Za svou funkci senátora navíc od doby, co jsem členem vlády, nepobírám žádný plat. I přes rozsáhlou agendu ministra školství se snažím svému obvodu a jeho občanům věnovat na sto procent.

S jakými tématy, respektive jaké otázky chcete v předvolební kampani otevřít?

Samozřejmě chci bilancovat svou práci za posledních šest let, aby se voliči mohli jasně přesvědčit o tom, co se mi za tu dobu v regionu povedlo. Témat, které náš region trápí, je samozřejmě víc. Například dostavba klíčových komunikací R6 a R7. Dále také udržení malých škol nebo nemocnice v Žatci. Kvůli obojímu vznikly v našem regionu v minulosti petice s mou přímou účastí.

Objevíte se také na kandidátce ČSSD do komunálních voleb?

Neobjevím. Budu se plně soustředit na obhajobu svého mandátu senátora.

Pokud nebudete kandidovat do zastupitelstva města Rakovník, kdo za vás převezme roli komunálního lídra sociální demokracie v Rakovníku?

Bude to Pavel Jenšovský.

Jak tráví ministr školství druhou polovinu letních prázdnin? Chystáte se někam do ciziny, nebo dáte přednost českým končinám?

Do ciziny se nechystám. Mám malé děti a chci s nimi trávit čas na některém z hezkých míst naší republiky.