Připomínáme, žev minulých dnech ve volbách vítězná opozice v Rakovníku například kritizovala vedení města za to, že si chce na stavbu nové školní jídelny vzít půjčku. Podle některých zastupitelů se daly peníze sehnat i jinak a město se zbytečně zadluží na několik let.

Denně kuchyně ve staré jídelně vydá na tisíc obědů je však zastaralá a nevyhovuje hygienickým předpisům. "Nová jídelna je potřebná," zdůrazňuje starostaZdeněk Nejdl (ODS)s ním souhlasí i všichni zastupitelé napříč politickým spektrem. Jde jen o to kde vzít na novou jídelnu peníze.

Rada města navrhuje zastupitelstvu, aby si město vzalo úvěr ve výši 40 milionů. S tím však nesouhlasí zastupitel Marcel Chládek (ČSSD). Nelíbí se mu, že starosta zadluží Rakovník na delší období, potom třeba skončí ve své funkci a městu zbudou dluhy.

Jídelna by měla stát zhruba 70 milionů. Město by mohlo zaplatit necelou polovinu. Marcel Chládek si myslí, že se ani dostatečně nevyužily možnosti strukturálních fondů. Podle starosty však z těchto zdrojů na stavbu tohoto charakteru čerpat nelze.