Křivoklátsko drží smutek s rodinou, která o víkendu přišla o jedenáctiletého syna. Zemřel po tragické havárii v serpentinách nad řekou Berounkou.

 

Tragédie

Neštěstí se stalo v neděli kolem půl druhé hodiny odpolední. Pár minut před tím usedl malý cyklista z Rakovnicka na kolo a zamířil z kopce dolů z Újezda nad Zbečnem směrem k řece Berounce do Zbečna. „V klesání při projíždění pravotočivou zatáčkou začal brzdit. Bohužel dostal smyk, který ho vyhodil z pravé na levou polovinu silnice. Při pádu z kola narazil do levé přední části protijedoucího fiatu,“ popsal smutný souběh událostí na křivoklátsku během osudového víkendu mluvčí rakovnické policie René Černý.

Marný boj

Ve chvíli, kdy na místo střetu dorazil lékař rakovnické záchranky, nebylo už chlapečkovi pomoci. „A to i přesto, že byla prováděna jak laická resuscitace ještě před příjezdem naší sanity, tak i po našem příjezdu přímo záchranáři. Všichni přítomní udělali pro záchranu chlapcova života maximum, ale šance obnovit činnost srdíčka už nebyla,“ konstatoval lékař Miloš Králíček.

Dvě oběti

Otřesen byl devatenáctiletý mladík, řidič Fiatu Palio z Rakovnicka, který je stejnou obětí nešťastné souhry náhod, jako malý školáček.
„Dalším šetřením byl alkohol jako viník havárie vyloučen,“ uzavřel René Černý.