Téměř stovka lidí využila možnosti svézt se parním vlakem v rámci posledního parního víkendu muzea v Lužné a zamířili do do sálu Kino v obci Kološovice, kde se konala výstava sbírek pohlednic z chmelových brigád.
Pohlednice mapovaly téměř celé 20. století a byly doplněny i citacemi. Majitel sbírky pan David Hertl je k výstavě zapůjčil Občanskému sdružení Zderaz, které usiluje o záchranu kaple sv. Jana Nepomuckého v obci Kolešovice.
„Pan Hertl nám sbírky zapůjčil zdarma, protože je to benefiční akce, jejíž výtěžek bude věnován na opravu kaple,“ řekla Anna Hladíková.
Výstava byla doplněna modelem kolešovického pivovaru zapůjčeným z pivovarnického muzea v Krušovicích a stylovou chmelovou výzdobou. Na vernisáž byla nachystaná malá ochutnávka vzorků z deseti druhů piv. Pozvání přijal a na akci přijel i starosta Loun Jan Kerner.
„Výstava zaujala návštěvníky natolik, bylo jich přes sto, že je velmi pravděpodobné, že sdružení zkusí akci zopakovat a zapojit více sběratelů a obyvatel tohoto kraje a kromě pohlednic vystavit i jiné artefakty spojené s chmelařskou tradicí,“ dodala Anna Hladíková.