Smrtelné zranění, alkohol v krvi a osm dopravních nehod. Tak to byl víkend na silnicích rakovnického okresu.

„Dvaasedmdesátiletá žena z Kladenska se u odbočky na Vašírov z neznámých příčin zřejmě pokusila přejít tuto komunikaci. Narazil do ní levou přední částí Fiat Uno s devětapadesátiletým řidičem také z Kladenska. Chodkyně na místě těžkým zraněním podlehla,“ popsal tragickou událost tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý.

Alkohol byl u řidiče vyloučen, škoda na fiatu byla vyčíslena na 25 tisíc korun. Nařízena byla pitva chodkyně. Vina dosud není určena, policisté zatím případ šetří jako ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti.

Jedna z nehod se stala v neděli v katastru Karlova. Třiatřicetiletý motorkář na stroji Cagiva jel ve směru od Karlova. „Na křižovatce chtěl odbočit vpravo na Svatou, jenže jel příliš rychle a v prostoru křižovatky dostal na štěrku smyk a položil motorku na pravý bok,“ popisoval nehodu zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Motorkář při nehodě utrpěl pouze odřeniny. Hůře na tom však byla jeho pětatřicetiletá spolujezdkyně, která byla s lehkým zraněním převezena do kladenské nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na motocyklu vznikla škoda 15 tisíc korun.

Opilci

Tento víkend byl rovněž ve znamení silně podnapilých řidičů. V sobotu v půl šesté v podvečer zastavila hlídka dopravní policie v Ottově ulici v Rakovníku dvaačtyřicetiletého řidiče z Prahy ve VAZu 2101. Ten nepředložil řidičský průkaz, navíc mu byl z dechu cítit alkohol. Líh v dechu potvrdila i následná zkouška, při níž se ryska přístroje zastavila na čísle 2,13 promile. Následně policisté zjistili, že Pražan nikdy ani držitelem řidičského oprávnění nebyl. Odběru krve a následnému vyšetření se ale dobrovolně podrobil. Věc je nyní šetřena s podezřením na spáchání trestných činů obecného ohrožení pod vlivem návykové látky a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Dalšího opilce zastavili policisté v Plzeňské ulici v Jesenici v jedenáct hodin v sobotu večer. Jesenicí ve Škodě Favorit projížděl čtyřiačtyřicetiletý muž z Rakovnicka, který do přístroje nadýchal 2,54 promile. Lékařské vyšetření a odběr krve muž bezdůvodně odmítl. Policisty mu byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Věc se nyní šetří jako trestný čin obecného ohrožení pod vlivem návykové látky