„Každý rok sem chodí zájemci o morčata a my jsme je neměli. Letos se nám jich tu sešlo opravdu požehnaně od třech chovatelů, takže uvidíme, jestli je prodáme," řekla Marta Řeřábková za Český svaz chovatelů v Kolešovicích. Výstava vůbec byla dobře obsazena všemi zvířaty.

„Se zimní výstavou se to vůbec nedá srovnávat. Je tu velká sbírka exotů. Sešlo se i hodně drůbeže, na šedesát voliér. Pak přes dvě stě holubů a zhruba sto dvacet pět králíků. Ani jsme všechno nestihli dát do katalogu, protože lidé přinášeli ještě dodatky," vysvětlovala Řeřábková. Takže si na své přišli i chovatelé, kteří sháněli chovná zvířata. Jen nutrie letos chyběly, protože chovatel Zdeněk Jirásek onemocněl.

Jinak se podle Marty Řeřábkové mezi kolešovickými chovateli nic nezměnilo. Členové pracují, jak nejvíce mohou. Podařilo se jim opravit prostory pro občerstvení.

Podporují je i nečlenové. „Přijdou a třeba přinesou hrdličky nebo něco jiného do losování o ceny a nic za to nechtějí," zkonstatovala Řeřábková.

Další výstavu chovatelé chystají na únor.

Na výstavu přišla i malá chovatelka Lucka Krobová s kamarádem Ondřejem a babičkou. Oba zaujala morčata. Ještě chtěla vidět hlavně králíky a holuby.

Holubi jí doma ještě chybí, jinak má zvířat úctyhodný počet. Chová slepice, králíky, psy, kočky a kuřata.

„O všechno se doma starám, ale nejraději mám psy. Máme dva, vlčáka a ridgebacka. Jmenují se Riči a Aida," vyprávěla Lucka.