Předseda organizace Antonín Hejda to jen potvrdil: „Už ráno před osmou tady stálo ve frontě nejméně dvacet chovatelů. Zájem měli hlavně o králíky."

Mezi králíky na výstavě převažovala velká plemena, například Velký světlý stříbřitý, vídeňský bílý, modrý nebo šedý. Dále Novozélandský. „Ty většinou chovatelé, kteří mají králíky na maso, kříží, protože zvířata pak rychleji přibývají na váze. Ale nejlepší maso mají menší králíci. Čím menší plemeno, tím lepší maso," vysvětloval Antonín Hejda.

Objevilo se tu i několik Českých strakáčů, našeho tradičního plemena. Chovatelé ho však příliš nevyhledávají, protože je obtížné docílit u něj bezchybnou kresbu. Do chovu českých strakáčů se pustil Zdeněk Štěpánek z Přílep. V Rakovníku získal jeden z jeho kusů čestnou cenu.

Mezi plemeny náročnějšími na kresbu se tu objevil Meklenburský strakáč havranovitý a černý. V černé barvě toto plemeno chová Jaroslav Švarc: „Padlo mi do oka na jedné z výstav. Zaujalo mě svým vzhledem. Chov co se týká zbarvení je celkem náročný. Z jednoho vrhu je pouze třetina strakáčů. Tak tři, čtyři kusy. Zbytek je bílý, nebo celý černý. Jinak dobře rostou. Je to masné plemeno. Pokud už se strakáč narodí, musí mít přesnou kresbu, to znamená na hlavě zrcátko, přesně vykreslený černý plášť bez bílých chlupů.

„Za rok nyní odchovám tak třicet strakáčů od šesti samic," odhadoval Jaroslav Švarc. Kromě Meklenburských strakáčů ještě chová plemena Stříbřitý modrý a Kastorex. Vedle masných plemen, jsou, jak se říká „v módě" malá plemena. Ta mají lidé jako domácí mazlíčky.

V expozici drůbeže se poprvé vystavovaly zakrslé kachničky mandarinské a karolinské Hvízdáč Čilský. Upoutaly každého svoji krásnou kresbou. Vedle nich tu samozřejmě nechyběly slepice a kachny. Z plemen slepic klasické nosné Česká zlatá kropenka, nebo bílé Lekhornky a také zakrslé třeba rousné zakrslé ,či Holandské zakrslé. Na své si přišli už tradičně příznivci holubů. Holubů se tu sešlo přes dvě stě kusů a různých plemen.

I tentokrát chovatelé soutěžili o pohár starosty města Rakovníka. Ten i ostatní ocenění v závěru výstavy chovatelům předal sám starosta města Zdeněk Nejdl. D