Ve čtvrtek, krátce po osmé hodině večerní, se odehrálo mini drama na rakovnickém vlakovém nádraží. Muž středního věku zde vyhrožoval, že skočí pod vlak. Měl dokonce vytočit telefonní linku 156, aby o svém úmyslu informoval městské strážníky. Na místo proto okamžitě vyjeli záchranáři i policisté.

Svědci událost popisují tak, že dotyčný člověk seděl poměrně v klidu a hovořil o tom, že chce umřít. „Nebyl to vůbec příjemný pocit ho sledovat. Byl jsem rád, když přijeli záchranáři,“ řekl šestnáctiletý cestující Petr.

Primář rakovnické záchranné služby Leoš Klik k večernímu výjezdu konstatoval: „Pacient měl poranění v obličejové části hlavy. Toto poranění jsme mu ošetřili a poté byl naší sanitou za asistence policie odvezen k dalšímu vyšetření do nemocnice na chirurgickou ambulanci.“ Poté co byl „sebevrah“ vyšetřen, bylo s ohledem na to, že trpěl evidentně psychickými problémy, rozhodnuto o jeho dalším přemístění. Za rakovnickou policii nám řekl Jiří Jurgovský: „Muž byl předán do péče odborníků jedné z psychiatrických klinik mimo náš okres.“