ÚTERÝ 6. listopadu

„Celková materiální škoda obou nehod se vyšplhala na sto patnáct tisíc korun,“ nechal se slyšet vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.
K první nehodě došlo ve 12.15 hodin v Plzeňské ulici v Rakovníku. „Čtyřiapadesátiletý řidič za volantem vozu mercedes jel Plzeňskou ulicí ve směru na Pavlíkov. U přechodu pro chodce před viaduktem zastavil a dával přednost přecházejícím osobám. Na to však pozdě zareagoval za ním jedoucí třiapadesátiletý muž v Opelu Astra a zezadu do něj lehce narazil. „Dechová zkouška u řidičů neprokázala požití alkoholu,“ sdělil Rác. Na vozidle mercedes vznikla škoda 25 tisíc korun a na opelu 10 tisíc korun.

Druhá nehoda se stala v pozdních večerních hodinách v katastru Zbečna. Čtyřiatřicetiletý Kladeňák jel ve čtvrt na deset večer ve Fordu Galaxy po komunikaci od Zbečna na Křivoklát. Při projíždění pravotočivou zatáčkou proti němu vyjelo dosud neznámé vozidlo. Podle výpovědi řidiče jel automobil v protisměru, na to on zareagoval uhýbacím manévrem a jak se snažil zabránit střetu, tak na boural do skály po pravé straně vozovky. Řidič ve vozidle, které tuto patálii způsobilo, pokračoval v cestě, aniž by zastavil. Ford byl nárazem poškozen za 80 tisíc korun. U řidiče byla zkouška na alkohol negativní.