Pro ty, co ještě netuší: byl zde právě odstartován další ročník Silvestrovského běhu Járy Cimrmana, u něhož jsou polobotky a kufr podmínkou účasti. Mezi nejnápaditější recesisty, kteří sem našli cestu, patří bezesporu Světluše Stehlíková, která od startu vystřelila se staromódním dětským kočárkem (na fotografii).

Té starší z úžasné dvojice jsem se po dojezdu a zároveň doběhu zeptala na první dojmy: „Závodila se mnou i naše malá Kačka. Je jí rok a čtyři měsíce. Byla jsem moc ráda, že tempo vydržela a neplakala. Nebyl to pro ni žádný pořádný výlet," uvedla Světluše Stehlíková s tím, že kočárek si na závody speciálně vypůjčila. Výhrou byl putovní kufr Járy Cimrmana. 

Kufroběžecký závod, který se každoročně v Novém Strašecí běží na počest Járy Cimrmana, by tohoto českého velikána letos dost překvapil.

Za pořadatele vysvětlil starosta města Karel Filip: „Letos se totiž běželo oběma směry. Každý chce být v první řadě, takže se na startu postavily dvojstupy k sobě zády. Může se tak běžet jak k městskému úřadu, tak i od něho."

Zmatků se pořadatelé nebáli. A proč? To nám také vysvětlil Karel Filip: „Doufáme, že je to jako v životě. Což ostatně razil i Jára Cimrman: Lidé se vzájemně vyhnou."
Mezi závodníky nechyběl ani samotný Cimrman.

Tedy alespoň pro tento den. Vtělil se do něho David Zimmerman z Nového Strašecí: „Je to pro dnešní den určitě zajímavější jméno," smál se pan David.

Mezi závodníky nechyběly ani stylově oblečené ženy. Byla mezi nimi i Vendula Petrová z Karlových Varů. Ta vysvětlila, jak se ocitla na startovní čáře běhu v Novém Strašecí: „Kamarádi, se kterými slavíváme Silvestra, mě na běh pozvali. Je to tu fajn."

Na trať kolem Komenského náměstí poté vyběhla třicítka závodníků, kteří se k sobě opravdu chovali galantně. Dokonce až tak galantně, že si část z nich dávala při doběhu do cíle přednost.
Je třeba dodat, že během závodu není zakázáno se občerstvovat. Jako odměna čekalo na závodníky v cíli loutkové divadlo v podání Michala Drtiny. Letošním vítězem cimrmanovského běhu se stal Fanda Hába, který na rok získal Putovní kufr Járy Cimrmana. Ovšem s tou podmínkou, že o něj bude co nejlépe pečovat. Nesmí se stát, že ho zapomene například v hospodě.

VÝSLEDKY Cimrmanova běhu : putovní kufr a 1. místo Fanda Hába, 2. místo Václav Knobloch, 3. místo Karel Filip. Ženy : 1. Pokorná Barbora, Kladno, 2.Pokorná Dominika, Kladno, 3. Petrová Vendula, K.Vary. Nejmladší účastnice : Natálka Kulhánková. Nejvzdálenější účastník : Louda Jiří a Sedláčková Kateřina – Plzeň. Nejoriginálnější závodníci: Jaroslav a Světlana Stehlíkovi. Nejhezčí kufr : Václav Mrnka. Nejvíce rodinných příslušníků : Matějovičovi. Nejtěžší závodník: Pavel Nový.