„Čirůvka chce jít cestou rodinného klimatu. Jde nám o to, aby se lidé začali více potkávat tváří v tvář. Máme pocit, že zvláště v Novém Strašecí zejí ulice prázdnotou, a to bychom rádi změnili," popsali Sára s Ondřejem.

Poslední čtyři roky například organizovali koncerty kapel alternativního středoproudového směru. To by nyní chtěli změnit. „Snažili jsme se tím oslovit i starší generaci, třeba opakovaně Vladimírem Mišíkem. Nyní máme tendenci vrátit se akcemi mládeži. Chceme s ní začít z toho důvodu, aby byli zvyklí, že se v Novém Strašecí bude vždy něco dít, že bude kam jít za kvalitní zábavou. Koncerty, výstavy, filmová představení, tábory pro děti nebo workshopy," popsali Sára s Ondřejem s tím, že jim jde také o pestrost výběru.

S dvojicí jsme se minulou sobotu potkali 
v industriálně působícím open-air prostoru vedle Dřevovýroby v Pecínově. „Je to tady úžasné místo. Funguje to tady jako zkušebna novostrašeckých kapel. V loňském roce jsme tu promítali filmy. Jednalo se neziskové promítání zaštítěné různými mezinárodními instituty. Šlo čistě o rozšiřování kulturních hranic," popsala Sára s tím, že diváci zde měli možnost sledovat klasické italské, dánské, německé či dokonce mexické filmy.

„A dnes je tu koncert, na který jsme se moc těšili. Díky rakovnické kapele Manon Meurt, kterou máme moc rádi a která tu dnes bude také hrát, se nám podařilo k nám dostat první zahraniční kapelu," nastínil Ondřej. Jednalo se o holanskou kapelu Pure Muna. „Vyjma Brna jsme absolvovali celé jejich turné po České republice. Prostě jsme si je zamilovali, a když přišla nabídka, že by u nás mohli zahrát, byli jsme nadšeni," zdůraznil Ondřej. Rádi by podobnými koncerty dosáhli podobné rodinné atmosféry, které byli svědky v Rakovníku. „Bylo to při jarním společném koncertě dvou nosných kapel pro rakovnickou kulturu, a to kapel Manon Meurt a Mara Jade. Oni ho uspořádali ve své zkušebně a neměl chybu," popsal Ondřej.

Slovo přišlo také na letní filmový tábor, který letos Čirůvka uspořádala nejen pro děti z Novostrašecka, ale z celého Rakovnicka. V rámci tábora vznikl zajímavý studentský film o tom, jak si občas naši idolové nezaslouží náš obdiv. „S absolventy filmového tábora jsme cestovali v čase, konkrétně do šedesátých let, jak už napovídá název filmu – Back to 60´s," nastínila Sára. Tábor se mohl uskutečnit díky spolupráci se Základní uměleckou školou v Novém Strašecí. „Děti převzaly role profesionálů z filmového štábu. Rázem z nich byli kameramani, herci, zvukaři, osvětlovači, střihači. Pravidla jsme si řekli hned na začátku. Povídali jsme si o tom, co kdo dělá a jak to funguje, a pak to pěkně klapalo," popsal Ondřej s tím, že se děti do práce zcela ponořily a vzaly na sebe zodpovědnost. „Na filmu jim moc záleželo. Byly do práce doslova zapálené, a to dokonce tak, že ani nechtěly chodit domů," smála se Sára. O námět filmu prý mezi sebou soutěžili. „Vyhrál pak jeden a začali jsme točit. Hlavní hrdina, náš herec, se pak v jedné chvíli objeví na pódiu s kapelo The Who!," doplnila Sára.

Velký cíl má ale Čirůvka ještě před sebou. Je jím utužení spolupráce s městem Welden v Bavorsku, které je partnerským městem Nového Strašecí.
„Rádi bychom se domluvili na pravidelných akcích, setkáních mládeže. Nejen aby si naše mládež procvičovala cizí jazyky, ale také aby zjistila, jak to funguje někde jinde. Časem bychom tady v Novém Strašecí rádi vybudovali podobné komunitní centrum, jaké mají ve Weldenu. Snad to vyjde," plánují Ondřej se Sárou.