Teprve nedávno byla dokončena oprava střechy na technickém zázemí, kde jsou umístěny obecní stroje pro úklidové a další činnosti. Další z obecních budov, které obec plánuje opravit, jsou zdravotní středisko a kulturní dům, jehož rekonstrukce byla odložena i z důvodu již zmíněné největší investiční akce – výstavby kanalizace. Ta by měla být hotova v roce 2023 a po ní Čistečtí plánují postavit dva chodníky.

Deník na návštěvě.Zdroj: DENÍK

„Ty se budou projektovat v době výstavby kanalizace. Jeden bude navazovat od křižovatky na Zdeslav a povede po pravé straně vozovky ve směru na Kralovice pod kulturní dům. Druhý chodník povede od zdravotního střediska po Jižní ulici. Po kanalizaci nás také samozřejmě čeká zaasfaltování místních komunikací,“ konstatovala starostka obce Blanka Čebišová.

Další akcí, která je naplánovaná po kanalizaci, je revitalizace Václavského náměstí. „Plánujeme udělat několik návrhů revitalizace celého prostranství. Konečně zmizel skleník u jednoty, kde bylo schodiště, takže náměstí budeme řešit jako celek včetně autobusových zastávek. Na náměstí máme pouze jednu a autobusy z obou směrů se zde kříží,“ popsala Čebišová.

Revitalizace se bude týkat i schodiště pod základní školou. „Máme již vypracovanou architektonickou a krajinářskou studii. Úprava schodiště tedy navazuje na celkovou úpravu prostranství,“ dodala starostka.