Plné ruce tak měli především hasiči. Místní mluví dokonce o tom, že na Čistecku řádilo tornádo. Zanechaná spoušť by tomu i odpovídala. Téměř všechny silnice okolo Čisté byly jen ztěží průjezdné. Více jak třicet ovocných stromů kolem silnic popadalo k zemi jako jablka ze stromů. Navíc příkopy byly plné krup.

„Zcela zničená je alej stromů ve směru z Čisté na Zdeslav, kde padaly kroupy. Řádilo tu tornádo,“ komentoval čtvrteční dění starosta Čisté Jaroslav Kondelík. Ten také nezapomněl na místní sbor dobrovolných hasičů. Těm poslal obrovské díky za pomoc.

„Ti kluci pracovali od půlnoci až do nyní (páteční 13. hodiny, pozn. red). Strašně moc jim děkuji,“ vzkázal starosta.

Tisková mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková řekla, že právě Čistecko bylo zasaženo silnou bouří nejvíce.

„Téměř na každé komunikaci byly popadané stromy. Nejhorší situace byla u chatové oblasti Kazilka u Čisté. Zde stromy zatarasily obě přístupové cesty,“ informovala Kostková. Popadané stromy z jedné cesty odklízeli profesionální hasiči z Rakovníka, z té druhé pak čistečtí hasiči. Rakovničtí hasiči však museli vyjet k jinému zásahu, a to rovněž u Čisté. V jednom z místních domů vytlačila voda zemní nádrž na plyn ze země.

„Obyvatel měl strach, že by mohla vybouchnout. Hasiči uzavřeli přívod plynu a zavolali odborníky,“ řekla Kostková, která dodala: „Hasiči se nevraceli na základnu, ale jeli pokračovat v odklízení padlých stromů na Čistecku.“