Kulturní výbor obce připravil pro malé i velké Velikonoční stezku, kterou si lidé mohou vyzkoušet až do pondělí 12. dubna. Účastníci si mohou startovní kartu s mapou vyzvednout ve vestibulu obecního úřadu, v místní prodejně Coop, případně si ji stáhnout na webu. Celkem na ně čeká sedm stanovišť – vajíček, které jsou rozprostřeny kolem obce.

„Jelikož koledníci nikam nemohou, kulturní výbor vymyslel velikonoční stezku, aby alespoň děti a rodiče absolvovali pěknou velikonoční procházku. Na stanovištích jsou informace o lidových tradicích nebo o Velikonocích z hlediska křesťanství a z hlediska židovského náboženství. Úkoly mají malí tak velcí a po vyplnění hrací karty dostane každý soutěžící malou odměnu,“ uvedla starostka Čisté Blanka Čebišová.

Čistečtí si také mohou vyzdobit velikonoční stromky, které jsou zasazeny ve špalcích před obecním úřadem. „Lidem se to líbí, chodí i v důchodovém věku, někteří vyrobili moc pěkná kuřátka. Je vidět, že z toho mají radost. Když se nemůžeme sejít, tak jsme si řekli, že si alespoň vyzdobíme náměstíčko. Lidé se alespoň dostanou ven a zlepší si náladu,“ dodala starostka.