Podle dobře informovaného zdroje by to měla být opuštěná zrekonstruovaná kasárna v Rakovníku. Ta nechalo vedení armády opravit za desítky milionů korun jen proto, aby se za několik málo let armáda moderního objektu zbavila. Toto téma otevřel na posledním zasedání předních představitelů města opoziční zastupitel Miroslav Koloc (Město pro vás). Ten navrhl, aby vedení města prezidenta Miloše Zemana vzalo do opuštěných vojenských prostor.

„Chci dát podnět vedení města, aby pana prezidenta vzali do objektu bývalých kasáren jako velitele ozbrojených sil, aby se přesvědčil, jak se mrhá s miliony v armádě," řekl Miroslav Koloc.

Starosta Rakovníka Pavel Jenšovský (ČSSD) však odvětil, že návštěva prezidenta je zcela v režii Středočeského kraje. Ne všichni rakovničtí zastupitelé se jednání ale zúčastní. Jednání za zavřenými dveřmi obřadní síně rakovnické radnice by se mělo uskutečnit zhruba od šestnácti hodin, z jednadvaceti zastupitelů se setkání zúčastní pouhých třináct.

Nejčastější důvod absence?

Vyjádření nesouhlasu s některými postoji prezidenta Miloše Zemana v otázkách zahraniční politiky.

Kdo bude na jednání?
Pavel Jenšovský, starosta
Miroslav Samaš, místostarosta
Jan Bretšnajdr, zastupitel
Václav Čermák, zastupitel
Ondřej Hofmann, zastupitel
Eva Kašová, zastupitelka
Michal Kotál, zastupitel
Miloslav Kubínek, zastupitel
Vladimír Kvasnička, zastupitel
Václav Laňka, zastupitel
Ivo Maroušek, zastupitel
Zdeněk Nejdl, zastupitel
Ludvík Vožeh, zastupitel

„Pokusím se vrátit pozvání, kdy jsem byl pozván na večer s panem prezidentem. Přijdu. Mám však stejný názor jako předřečníci," nechal se slyšet na posledním jednání zastupitelů Zdeněk Nejdl, lídr ODS a bývalý starosta města.

Rakovnický opoziční zastupitel, muzikant a také spisovatel Milan Zimmermann (Společně pro Rakovník) výslovně s postoji prezidenta Miloše Zemana nesouhlasí, proto mu udělí červenou kartu.

„Můj názor na pana prezidenta všichni znají. Uvítám jej červenou kartou," řekl Milan Zimmermann.

„Pan Zeman není mým prezidentem. Já se za něho stydím a jeho pověst v zahraničí mluví sama za sebe. Myslím, že bychom mu měli připravit důstojné arogantní přivítání, přesně v jeho stylu. Doufám, že nás bude víc," nechal se slyšet před časem Milan Zimmermann.

Stejně jako vedení ostatních měst či obcí, i v Rakovníku si pro prezidenta České republiky Miloše Zemana připravili dárek, který mu bude město Rakovník připomínat.

„Panu prezidentovi předám skleněnou sošku s vybroušenou Pražskou bránou," řekl Rakovnickému deníku starosta Rakovníka Pavel Jenšovský. Tu si vedení rakovnické radnice nechalo vyrobit na jihu Čech. Kromě toho by měl prezident Miloš Zeman dostat také dárkový balíček z rakovnického pivovaru Bakalář.

Prezident Miloš Zeman navštíví město Rakovník už dnes, v úterý 28. dubna odpoledne. V tento den se nejprve sejde dopoledne s vedením Středočeského kraje a poté s krajskými zastupiteli v budově na pražském Smíchově. Poté zamíří prezident do Oblastní nemocnice Kladno, odkud se následně vydá do Rakovníka, kam by měl dorazit krátce před šestnáctou hodinou.

Třídenní návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana ve Středočeském kraji.

„Od 16.00 do 16.25 hodin je na programu setkání se zastupiteli na radnici, dále potom v době od 16.30 hodin do zhruba 17.10 hodin setkání s občany na Husově náměstí," sdělila mluvčí radnice Andrea Strnadová.

Prezident Miloš Zeman se poté podepíše do pamětní knihy města Rakovník, dále je na programu dekorování praporu města pamětní stuhou prezidenta republiky, následně předá starosta města Pavel Jenšovský prezidentu Miloši Zemanovi zmíněné dary.