Lucie Doubková
Rakovník

Docela mě to štve, protože jsem právě těhotná a mám malé dítě. Takže je mrzuté, že přišla tahle nečekaná komplikace, která všem rodičům znepříjemní životy.

Miroslava Nováková
Rakovník

Kdyby se něco stalo tak to bude velká komplikace rychle dojet do vzdálených nemocnic. Vždy jde o minuty, obzvláště pokud se jedná o zdraví malých dětí. Nelíbí se mi to.

Romana Srbecká
SenomatyJe to obrovská škoda. Aby jezdili rodiče s nemocnými malými dětmi do nemocnic v Kladně, Praze nebo Hořovicích, to tady nemusí fungovat nemocnice vůbec.

Petra Prošková
Rakovník

Mám kamarádku před porodem. Právě řeší, kam se asi dostane, protože jsou navíc bez auta. Dětského oddělení je také škoda, byla to taková jistota, když přišla náhle nemoc.

Tereza Žoltakova
Nouzov

Je to každopádně hrozné. Nedovedu si představit, že budeme jezdit rodit nebo s dětmi za lékařem někam úplně jinam. Pokoušíme se o druhé mimčo a doufám, že budeme rodit tady.

Marcela Mudrová
Rakovník

Je to veliká škoda. Rodit se bude muset jezdit někam daleko. Rakovničané porodnici určitě využívali, i dětské oddělení stejně jako pohotovost. S nemocnými dětmi teď budeme muset jezdit někam dál. Raději budeme doufat, že bude provoz opět obnoven.

Květa Zaspalová
Lužná

Rozhodnutí zavřít porodnici a dětské oddělení v rakovnické nemocnici je špatné. Vůbec se mi to nelíbí, protože když se dítěti něco stane, abychom s nimi jeli někam do Kladna nebo Prahy, je strašné. Bylo to tu vždy pěkné, vždy jsem byla spokojená.

Monika Fejfarová
Lišany

To si myslím, že je úplná katastrofa. Je mi to líto, je to škoda. To se mi nelíbí a líbit se to nebude asi nikomu. Já osobně mám tři děti, a proto to vnímám jako strašné rozhodnutí. Všechny tři děti jsem rodila tady v porodnici a byla jsem spokojená. Nemohu si stěžovat.

Lucie Kulatá
Rakovník

Myslím si, že toto rozhodnutí ovlivní i nový přísun obyvatel na Rakovnicko. Když si mladý pár řekne, že tu není porodnice a dětské, tak co by tady dělali. My máme novorozeně a možná budeme chtít i další děti, a proto se nás tento problém hodně dotýká.

Lucie Krausová
Rakovník

Je to škoda. Sama mám malé dítě a nedovedu si rakovnickou nemocnici bez porodnice a dětského lůžkové oddělené představit. Je to docela nehorázné, obě oddělení zrušit. Myslím, že tu bylo 500 porodů ročně, a to není tak málo.