Podle místostarosty Miroslava Samaše (ANO) už vedení radnice oslovilo několik architektonických kanceláří s tím, aby vytvořily přiléhavý projekt, který by se podle nich do této lokality hodil.

„Chceme nevyužité prostranství jakýmkoli způsobem okrášlit, dlouho zde není využíváno. V minulosti zde byly zpracovány určité projekty na parkoviště, klidovou zónu. Samozřejmě musíme vycházet z toho, co je schváleno v územním plánu nebo v dlouhodobé strategii rozvoje města. Územní plán nelze měnit každý rok," nechal se slyšet místostarosta města.

Až budou návrhy připravené, chce Miroslav Samaš o jejich realizaci vyvolat debatu mezi občany. „Záměry předložíme občanům města a ti vyberou, co by se jim líbilo nejvíce. Takovouto cestou debat bychom chtěli do budoucna jít. Prostranství, které potřebují revitalizaci nebo oživení, je v Rakovníku poměrně dost," reagoval na dotaz Deníku místostarosta města.

Právě rakovnická radnice čelí v posledních týdnech kritice ze strany občanů, a to kvůli prodeji části pozemku za zhruba tři miliony korun vedle Kulturního centra Rakovník, tam, kde v současné době ještě stojí dvě prodejní buňky.

Nová rakovnická koalice, která vzešla po výsledku komunálních voleb na podzim v roce 2014 a která po dvanácti letech sesadila koalici ODS a Společně pro Rakovník, prohlašovala, že chce na rozdíl od svých předchůdců s občany města komunikovat a debatovat nad novými projekty.

Noví radní tak především reagovali na zlobu některých Rakovničanů, kteří kritizovali výstavbu obchodního centra u autobusového nádraží. Jenže.

Po více jak roce vládnutí nové koalice se žádná debata občanů se zvolenými představiteli města nekonala. Jako první téma se doslova nabízel prodej části pozemku vedle kulturního centra. A za to také sklízí radnice kritiku. Podle některých Rakovničanů, kteří dorazili na mimořádné zasedání zastupitelů, se jedná o strategický pozemek města, a to se jej nemělo tak rychle zbavovat.

„S tím, jak jsem hlasoval, jsem spokojený, protože jsem hlasoval podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nejsem si vědom, že bych udělal něco špatně. Akorát jsem se poučil a do budoucna bychom tyto věci měli řešit jinak. Na tom jsme se jako koalice shodli," sdělil novinářům místostarosta Miroslav Samaš během tiskové konference, kdy odpovídal na dotazy, proč vedení města nevyvolalo debatu s občany města, nebo alespoň o záměru prodeje neinformovalo prostřednictvím tisku a dalších možností.

Někteří tak podezírají vedení radnice, že chtěla prodej části pozemku zatajit.

„Rozhodně to tak není, nic jsme netajili," reagoval Miroslav Samaš a dodal: „Jak jsme říkal, shodli jsme se na tom, že musíme tyto věci řešit jiným způsobem. Chceme udělat pasport pozemků ve městě, které leží ladem. Občané se pak budou moci vyjádřit, co by zde chtěli vybudovat. Osobně jsem se dost poučil."