7. a 18. listopadu se v sále Kulturního centra Rakovník uskuteční 10. ročník MČR v dětských country tancích.

Soutěž se koná ve dvou termínech. Pravidelně v květnu, probíhá soutěž v „Hard“ (stepových) technikách a v listopadu v „Soft“ technikách. Desátý ročník tak začal už v květnu v Borovanech u Českých Budějovic, kde bylo uděleno 6 titulů Mistra republiky a bude završen v neděli 18. listopadu v Rakovníku, kde se organizace z pověření CCCDCA a za podpory Ministerstva kultury ČR, Města Rakovník a dalších sponzorů ujal Dům dětí a mládeže Rakovník, Kulturní centrum Rakovník a úřadující mistr taneční skupina Lentilky Rakovník.

Soutěž je putovní a za svou desetiletou historii ji hostilo celkem 12 měst v Čechách i na Moravě. (V roce 2006 hostila Hard techniky Ostrava a Soft techniky Jablonec nad Nisou). Soutěž v Rakovníku bude probíhat ve čtyřech stylových kategoriích Country dance’s, Country show dance, Line dance a Národní tance, které jsou dále členěny podle věku tanečníků na kategorie dětské (do 13ti let) a juniorské (do 18ti let). O letošní tituly a putovní poháry ve tvaru stylizované tanečnice se jmény dosavadních vítězů na skladech sukně se bude v Rakovníku ucházet celkem dvanáct souborů z celé republiky. Samotné poháry ale mají také své ocenění – v roce 2005 je časopis Western World ve své anketě vybral jako nejkrásnější a nejzajímavější trofej, udělovanou v oblasti folk a country.

O tom, kdo zapíše své jméno na desátý sklad sukně bude rozhodovat porota. Před country tanečními legendami Jitkou Bonušovou – agentura DVORANA Praha, Janem Pumprem – umělecká škola Music Art Praha, Ivanem Bartůňkem – taneční studio La Qaudrila Brno, Jiřím Vašákem – agentura Dancing a Caramella Praha, Evou Táborskou – kulturní sdružení Ryengle Pardubice, Miroslavem Procházkou – prezident CCCDCA a Silvií Schmidtovou – taneční soubor Silmarilion Bratislava se budou všichni účastníci chtít představit v tom nejlepším světle tanečního umění.

Jedním z velkých favoritů je právě pořádající loňský čtyřnásobný mistr, rakovnická taneční skupina Lentilky. „Loni v Jablonci na mistrovství nás překvapilo, kolik rodičů si našlo cestu za dětmi do sálu. Samozřejmě je zvu i do Rakovníka, stejně jako všechny příznivce country, aby přišli podpořit jednotlivé skupiny a vytvořili tak tu nádhernou kulisu, jaká podobné akce provází. Je skvělé, že se díky zvýšené kapacitě rakovnického kulturního centra do sálu vejde hodně lidí a pro všechny tak vstupenky budou k dispozici. V roce 2003, kdy Rakovník hostil stejný šampionát, byla totiž místa vyprodána během několika dní,“ pozval všechny fanoušky coutry tanců do Rakovníka Jiří „Chobot“ Pšenčný, jedna z duší finále MČR v dětských country tancích.