„Zakazovat návštěvy nebudeme. K tomu přistupujeme až jako k nejzazšímu možnému řešení. Samozřejmě návštěvy mají předem daná pravidla, která musí dodržet, ale aby lidé nemohli vidět své příbuzné, to nám přijde moc striktní,“ konstatovala hlavní sestra rakovnické nemocnice Markéta Palková.

K úternímu dni bylo v Masarykově nemocnice hospitalizováno celkem pět lidí, z toho čtyři na jednotce intenzivní péče. „Z pěti pacientů jsou čtyři neočkovaní, jedna paní je naočkovaná dvěma dávkami, ale má poruchu imunity, takže se jí nejspíš nevytvořily protilátky. Jedná se o starší pacienty starší šedesáti let,“ popsala situaci hlavní sestra.

Nemocnice zaznamenala také zvýšený počet pozitivních PCR testů, které byly absolvovány na žádost hygieny nebo lékaře. Předminulý týden se jednalo o 34 pozitivně testovaných, minulý týden již o 68, což je dvojnásobný týdenní nárůst.

Očkovací centrum aplikuje v současné době zhruba 200 až 300 dávek denně, a to třikrát v týdnu. Kromě toho bude otevřeno nad rámec také v příštím víkendu. „Uvidíme, jak bude zájem o vakcíny postupovat. Zatím chodí lidé především na třetí dávku, zájem je hlavně ze strany starších lidí. Prvních dávek je aplikována tak pětina ze všech zájemců,“ uzavřela Palková.