Soutěž organizuje rakovnická knihovna každý rok. Trvala vždy měsíc, ale letos byla akčnější, zhuštěná do dvou hodin. Na čtyři úkoly týkající se literatury přitom žáci měli dvacet minut a plnili je po celé knihovně.

Čtěte také: Masopust v Řevničově měl spád

Nejprve museli rozluštit kód u jednotlivých kufrů, které skrývaly zadání. Další indicie vyhledávali v knížkách. Předváděli pantomimu a nakonec nakreslili česká přísloví. Ovšem tak, aby je ostatní poznali. To se bodovalo nejvíce. „Hodnotili jsme nejen získaný počet bodů, ale i jak se k sobě vzájemně chovali, spolupracovali, jak byli aktivní. Pro život je důležité komunikovat a umět se chovat v jiném prostoru," vysvětlovala ředitelka Městské knihovny v Rakovníku Milena Křikavová.

Další důležitou podmínkou je členství v knihovně. „Protože je Březen měsíc čtenářů, chceme čtení stále propagovat, aby děti četly. Některé to umí moc hezky, některé méně," konstatovala Křikavová.

Děti odcházely spokojené. Do soutěže se přihlásily, protože paní učitelka Jitka Chaloupková chtěla, aby četli: „V hodinách čteme čítanku. Protože chci, aby děti četly i doma, vedou si čtenářské deníky a každý měsíc přinášejí do školy knihu, kterou přečetly."

Čtěte také: Samuraj cvičil strážníky v bojovém umění