„Problém měli občané, kteří ráno odjeli za prací například do Prahy a večer, když přijeli, neměli kde zaparkovat. Řešili to parkováním v postranních ulicích u rodinných domů. To se pochopitelně nelíbilo majitelům domů," uvedla místostarostka Libuše Vosátková.

V Křivoklátském sídlišti tedy vznikne čtyřicet jedna parkovacích míst na pozemku města. Na něj bude možné zajet přímo z hlavní silnice.

Vybudování parkoviště vyjde téměř na dvě stě osmdesát šest tisíc korun.
Uvolnění finančních prostředků již zastupitelstvo schválilo.

Jedná se proto o zakázku malého rozsahu, proto práce byla zadána Technickým službám Nového Strašecí. Plocha dostane živičný povrch s obrubníky bez vymezení jednotlivých stání.

Parkováním v Křivoklátském sídlišti se budou zastupitelé dále zabývat. Občané si stěžují nejen na nedostatek místa, ale i na zavedený systém parkování.

Část míst k parkování mají občané předplaceno. Místa, za která se platí nejvíce, jsou na oploceném pozemku hlídaná kamerovým systémem.

Z červnové besedy o parkování s občany vyplynulo, že části z nich se vůbec nelíbí poplatek za parkování, protože v jiných sídlištích se neplatí. Další občané chtějí platit dále, hlavně když budou mít jistotu parkování.

„Uvidíme, jak současné situaci pomůže nová odstavná plocha. Jinak plánujeme změnit stávající systém parkování například v Topinkově ulici. Podle výpočtů by tu přibylo zhruba dalších deset až patnáct parkovacích míst," řekla dále místostarostka Vosátková.

K řešení by měla přispět i anketa mezi obyvateli Křivoklátského sídliště. Zastupitelé se přikloní k většinovému názoru občanů.