V Integrované střední škole Jesenice je velmi pravděpodobné, že letos objednávky přijímat vůbec nebudou. „Je to obtížné rozhodování, protože nevíme, kdy se žáci vrátí do školy a v jakém počtu. Je to jejich práce, musí se podílet na přípravných pracích. Bohužel se letos dostáváme do časové tísně a obávám se, že s pečením ani nezačneme,“ vysvětluje ředitelka školy Eva Tomková.

V minulosti škola každý rok napekla kolem dvou set kil. S přípravami tam přitom začínají obvykle už během října. „Množství je poměrně velké a v posledních letech zájem ještě rostl. Všechno se musí naskladnit, připravit, napéci do finální podoby. Navíc máme negativní zkušenosti i s Velikonocemi, kdy dva měsíce probíhaly přípravy, měli jsme vše připraveno na výdej a kvůli covidu jsme neprodali téměř nic a pak měli obrovské ztráty,“ připomíná ředitelka. „Mrzí nás to, protože zákazníci už volají a učitelky odborných výcviků jim odpovídají, že zatím nevíme a nejspíš nic nebude,“ dodává.

Premiér Andrej Babiš
Superhrubá mzda končí. Spočítejte si na kalkulačce, o kolik víc budete mít

V některých odborných školách, například v Horkách, situaci vyřešili tím, že do pečení zapojili učitelky. To však v Jesenici neplánují. „Také jsme o tom uvažovali, ale nemohu je přesunout na praktické činnosti, když jsou zapojeny do distanční výuky. Je to i otázka ekonomická, jak ohodnotit jejich práci, kdyby ji dělaly nad rámec své pracovní náplně,“ říká Tomková.

Mnohem méně cukroví se bude letos dělat i v Pekařství a cukrárně u Hanky na Husově náměstí v Rakovníku, která patří Haně Špáňové. Důvodem je nedostatek personálu. „Dopadlo to tak, že máme jen jednu cukrářku. Druhá skončila a nemůžeme sehnat náhradu. Proto bude počet cukroví velmi omezený, nebudeme ho dělat tolik na objednávky, spíš jen na krám,“ říká Špáňová, která má méně zaměstnanců i v pekárně. „Měli jsme šest holek a nyní nám zůstaly jen dvě. Snažíme se to nějak utáhnout, stát nám ovšem bohužel moc nepomáhá,“ míní podnikatelka, které vlivem koronaviru klesly tržby o více než padesát procent.

Ilustrační foto.
PŘEHLEDNĚ: Jak se budou děti postupně vracet do škol. Co je potřeba dodržet

Také v Krušovické pekárně a cukrárně uvažovali i o tom, že péct cukroví letos vůbec nebudou. „Chtěli jsme to vzdát, ale nakonec jsme se rozhodli, že budeme péci, i proto, že se lidí začali ozývat a objednávat,“ vysvětluje majitelka Marcela Repková, která se rovněž ještě nedávno potýkala s nedostatkem personálu. „Šest zaměstnanců mi chybělo, pět z nich bylo v karanténě, ale nějak jsme to zvládli vlastními silami. Ačkoli to nebylo jednoduché, cukrárnu jsem nemusela zavřít. Nyní už jsou všichni zpět v práci,“ dodává Repková.