Společnost VIA Service se brání. Úklid měl na starosti náš dodavatel. „Ano, je to má chyba,“ přiznal Martin Čurda, který měl úklid na starosti.

Poté co vyšel v Rakovnickém deníku článek o zarážejících praktikách ochranářů ze společnosti VIA Service se nám do redakce ozvala osoba, která se cítí být za celou věc zodpovědná. „Ano, je to má chyba. Je těžké to takhle vysvětlovat, ale část těch migračních bariér jsem si loni připravil na hromadu u posedu v lese, s tím, že je odvezu později. Zapomněl jsem na to. Moc mě to mrzí a ještě jednou se omlouvám,“ nechal se slyšet Martin Čurda, kterého si společnost nenajala pouze na monitoring pohybu obojživelníků, ale i následný úklid lokality.

Společnost se hájí. „Po předchozím upozornění nám bylo dodavatelem sděleno, že je vše uklizeno,“ konstatoval Radovan Víta z VIA Service.
„Opravdu je to má vina. Monitoring je dobrý projekt. Společnost je v tom nevinně,“ dušoval se Čurda. Podle jeho slov by bylo špatné, kdyby se kvůli zaváhání jedince škodilo celé firmě.
„Pro příště si budu dávat velký pozor a už teď mohu slíbit, že se to vícekrát nestane. U Řevničova jsem to už byl uklidit, “ dodal Čurda.