Podmínkou je totiž získání souhlasu majitelů pozemků na trase, aby zde vůbec mohla stezka vzniknout. Starosta Nového Strašecí Deníku řekl, že v první etapě cyklotrasy se už podařilo domluvit souhlas s celkem devíti vlastníky, takže pracím nic nebrání a více než pětisetmetrový úsek bude hotový do listopadu, jak bylo v plánu. V letošním roce dokončíme první úsek, který naváže na chodník ve městě a trasa povede až k Rynholci ke křížku. Tam letos skončíme. Vše bude stát kolem půl milionu korun, přičemž akce bude hrazena ze zisku našich Technických služeb, které práce také provádějí,“ dodal starosta Filip.


Druhou etapu odstartují Novostrašečtí v příštím roce. Půjde o úsek zhruba dvoukilometrový, který přijde na několik milionů korun. „I zde je potřeba se domluvit s majiteli pozemků. Těch jsou v tomto případě desítky,“ uzavřel starosta Filip. 


Stochovští měli práci usnadněnu tím, že jejich trasa vede vodorovně, takže odpadla starost s cizími pozemky. Tím pádem své sousedy předběhli. Úsek cyklostrasy ve směru od Stochova, který už je hotový, zaplatila radnice z vlastní pokladny. „Cyklostezku jsme dokončili vloni z vlastních prostředků. Celkové náklady byly 400 tisíc korun, přičemž se podařilo vybudovat 780 metrů cyklostezky, podél které nechybí ani posezení pro cyklisty,“ řekla starostka Stochova Miloslava Becherová (ČSSD).