„Celý proces je teprve v začátcích, a v tuto chvíli tedy není jisté datum zahájení výstavby. Aktuálně podáváme návrh na pořízení změny územního plánu u Městského úřadu Nové Strašecí, který se k záměru bude vyjadřovat,“ řekl Deníku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jiří Veselý.

Na stávající odpočívce je k dispozici třináct stání pro osobní auta včetně jednoho pro ZTP a tři pro nákladní vozy. Po plánovaném rozšíření by mělo dojít k výraznému navýšení kapacity.

Má se tam vejít 27 osobních aut včetně dvou pro ZTP a čtyř pro nabíjení elektromobilů, 19 nákladních vozů včetně jednoho k nabíjení elektromobilů, dále by tam byla čtyři místa pro autobusy, pět pro karavany a jedno místo pro speciální soupravy s nadměrným nákladem.

Vedení města chápe potřebu ŘSD stavět na dálnici mezi Prahou a Karlovými Vary odpočívadla, kterých je na této trase poskrovnu. „Od lidí často zaznívá, že mají problémy s kamiony, ale tam by neparkovaly jen kamiony, ale i osobní auta, elektromobily. Mělo by tam být i dětské hřiště, tedy relax pro rodiny s dětmi,“ poukázal místostarosta Nového Strašecí Jan Bureš, podle kterého taková odpočívadla na D6 chybí.