RAKOVNICKO - Tragická dopravní nehoda, při které vyhasl život čtyřiatřicetileté ženy z Rakovnicka, se stala v pondělí ve večerních hodinách na silnici mezi Panoším Újezdem a Slabcemi. Jde o podobný scénář jako u nedělní smrtelné nehody v katastru Lužné.

„Čtyřiatřicetiletá řidička ve voze Škoda Felicia jela kolem tři čtvrtě na sedm večer po komunikaci od Panošího Újezdu na Slabce. Při projíždění mírné levotočivé zatáčky však nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, z dosud nezjištěných příčin vjela na pravou krajnici a poté zpět na silnici, kde dostala smyk a levým bokem automobilu narazila do stromu v pravém silničním příkopu,“ popisoval sled událostí při tragické nehodě zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Žena prudkým nárazem utrpěla mnohočetná těžká poranění.

„Po provedení první pomoci a připojení na dýchací přístroj byla letecky transportována do pražské nemocnice,“ uvedl lékař rakovnické záchranné služby Miloš Králíček. I přes veškerou snahu lékařů však svým zraněním podlehla. „To, jestli žena před jízdou požila alkohol, objasní až soudní pitva,“ nechal se slyšet Heller. Na felicii vznikla škoda 60 tisíc korun.