Slavnostní ocenění se uskutečnilo v obřadní síni rakovnické radnice. Dárce krve tu přivítal nejen místostarosta města Jan Švácha, oblastní ředitelka ČČK Lucie Škorpilová, ale také zástupci rakovnické nemocnice a zdravotních pojišťoven. Postupně byli ocenění dárci bronzovou medailí (10 odběrů), stříbrnou dostali dárci za dvacet odběrů a zlatá medaile byla udělena lidem, kteří darovali krev alespoň čtyřicetkrát. Na závěr pak získali Zlatý kříž třetí třídy Josef Benda, Josef Maršál a Josef Žierik. Ti darovali nejdůležitější lidskou tekutinu již osmdesátkrát.

Podle místní organizace ČČK se počet dárců v regionu pomalu zvyšuje. „Přesná čísla sice nemáme za letošní rok k dispozici, ale podle těch průběžných se počet dárců na Rakovnicku, oproti jiným regionům, zvyšuje. V loňském roce se uskutečnilo v nemocnici 1070 bezplatných odběrů,” dodala Lucie Škorpilová.

„Všude slýcháme o tom, že žijeme v humánním marasmu, že se blíží ekonomická krize, že problémy převažují nad pohodou a vlastně že už lidé za nic nestojí. Vy všichni jste dokladem toho, že se věci mají úplně jinak. Mimořádně si ceníme vašeho odhodlání darovat tu nejcennější tekutinu na naší planetě,” řekl mimo jiné Jan Švácha.