Vánoční nadílky se ve čtvrtek odpoledne dočkaly děti z Dětského domova v Novém Strašecí.
Jde o první ze sedmi dětských domovů v České republice, které od nás v následujících dnech obdrží dárky,“ upřesnila mluvčí Českých aerolinií Daniela Hupáková.


Zaměstnanci ČSA se složili na zakoupení pomůcek a her sloužících k výuce angličtiny a zapojili se tak do každoroční akce Strom splněných přání v rámci vzdělávacího projektu Pod křídly ČSA. „Aerolinie na něm spolupracují s Nadací Terezy Maxové,“ doplnila Daniela Hupáková.


Vánoční přáníčka zhruba 150 dětí z dětských domovů byla zavěšena na vánočním stromku v administrativní budově společnosti od poloviny listopadu.
Rád bych jménem našich dětí poděkoval za milé dárečky a především za možnosti účastnit se projektu Pod křídly ČSA,“ řekl ke spolupráci ředitel dětského domova v Novém Strašecí Alexandr Krško a dodal: „Je příjemné vědět, že nejste sami, že je tu někdo, kdo o vás stojí a kdo vám chce pomoci. Podpora směřovaná na vzdělávání není nikdy zbytečná, vždyť nejlepší investicí je ta do budoucnosti našich dětí.“


Další milou formou, jak zaměstnanci Českých aerolinií opuštěným dětem každoročně zpříjemňují Vánoce, jsou vánoční přání v angličtině, která zasílají ze svých cest. Dárky dětem předaly stevardky Yvona Schreibová, Marija Topičová, Štěpánka Jizbová, Kateřina Hajná, pro které si děti připravily za pomoci svých vychovatelů a učitelů pohoštění a pěkný vánoční program na prknech jeviště novostrašeckého kulturního centra. „Bylo to úžasné setkání,“ okomentovaly setkání půvabné stevardky.
Dlužno dodat, že na akci nechyběla ani řada přátel Dětského domova v Novém Strašecí.