Zatímco před dvěma týdny ještě zaznívaly z úst rakovnických představitelů hlasy, že Tatranští požadují dodržení desetiletého období, kdy by hřiště patřilo klubu, nyní si chce vedení klubu hřiště ponechat ve svém majetku jen do té doby, než se celá záležitost ohledně přidělení dotace či jejího možného zfalšování, vyšetří.

„Nechceme být poté nikde popotahováni, že manipulujeme s majetkem, který je předmětem vyšetřování orgánů činných v trestním řízení," vysvětlil Rakovnickému deníku Jiří Froněk, předseda fotbalového klub TJ Tatran Rakovník, v současnosti nejúspěšnějšího klubu, proč fotbalový klub nechce hřiště do majetku města převést.

„Vedení Tatranu Rakovník převede hřiště do majetku města, jakmile se vše vyšetří. Poté je možné jej během devadesáti dnů převést do majetku města. Rozhodně netrváme na desetiletém období. O celé věci jednáme s městem," řekl předseda fotbalového klubu Jiří Froněk.

Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS) se na tiskové konferenci nechal slyšet, že radní rozhodně s desetiletým termínem nesouhlasí a naopak požadují v co nejkratší době převedení hřiště do majetku města. „Celou věc, tedy požadavky Tatranu Rakovník, jsem předal právnickému oddělení města. Vše nyní musí vyřešit hlavně právníci," komentoval Zdeněk Nejdl. Nejen jemu, ale i radním, se nelíbilo, že v dalších podmínkách, které fotbalový klub údajně požaduje, je například to, že ať dopadne vyšetřování jakkoliv, nikdo nevznese žádnou připomínku a podobně. Kromě toho požadoval fotbalový klub po městu, aby platil pojištění hřiště či provoz.

To je ale podle starosty Rakovníka nereálné. O výši příspěvků na provoz či grantech rozhodují zastupitelé, částky nejsou nárokové.

„Při rozhodování o příspěvcích je pro zastupitelé velmi často rozhodující, zda se peníze investují na provoz městského majetku. Je poté snazší jednat o finanční podpoře provozu hřiště," sdělil Zdeněk Nejdl a dodal: „Jsem z celé věci zklamaný. Celá kauza se tak vrací na samotný počátek, ale jak jsem již řekl, je to věcí hlavně právníků."

Už před časem jsme vás informovali, že kauza ohledně hřiště s umělým povrchem se začala vyvíjet pozitivně pro fotbalový klub. Firma, která hřiště postavila, se totiž rozhodla stavbu převést do majetku fotbalového klubu, tím tak došlo k narovnání vztahů mezi klubem TJ Tatran Rakovník a Městem Rakovník. Vedení Tatranu tak splnilo zásadní podmínku a nemusí městu Rakovník vracet 3,6 milionu korun. Před několika měsíci totiž rakovničtí radní dali Tatranu Rakovník ultimátum: buď dojde k narovnání vztahů, tedy Tatran získá hřiště do svého majetku, a nebo bude muset klub vrátit poskytnutý příspěvek od města. To by ovšem pro něj bylo likvidační.

„Bylo nám na jednání se zástupcem firmy řečeno, že oni ty peníze odepisují, protože je z nikoho již nedostanou a že je to pro ně uzavřená věc," řekl už dříve novinářům místostarosta Rakovníka Jan Švácha (TOP 09). Ten dále zmínil, že vedení města nemá žádné informace týkající se šetření policie v této kauze.

„Zajímalo by mne ale, kdo je viníkem," podotkl místostarosta.

V současné době se tak podle právničky města Ludviky Trešlové jedná pouze o termínu převodu hřiště do majetku města.