Nemilé půlnoční překvapení v podobě policejního zátahu čekalo na návštěvníky diskotéky v Roztokách.
Některé z dětí , které zde popíjely alkohol měly co vysvětlovat, a to nejen mužům v uniformách, ale také doma rodičům. „Šest mladistvých osob bylo pod vlivem alkoholu, ihned jsme kontaktovali jejich zákonné zástupce,“ řekl mluvčí rakovnické policie René Černý s tím, že někteří rodičů, kteří si pro mládež přijeli na policejní služebnu do Roztok, byli velice překvapeni, že je jejich potomek opilý.
U některých byly hodnoty jen 0,3 promile alkoholu a našli se i výtečníci, u nichž bylo naměřeno dokonce 1,2 a 1,3 promile alkoholu v těle,“ zdůraznil policista René Černý.


Policisté nyní prošetřují, kdo vlastně mladistvým osobám alkohol na diskotéce prodal. Dotyčné osobě či osobám, hrozí peněžitá pokuta až do výše padesáti tisíc korun nebo za podezření ze spáchání trestného činu podávání alkoholických nápojů mládeži až jeden rok odnětí svobody.


Nejsou bezpečné limity konzumace alkoholických nápojů.

Velké množství alkoholu vypité při jedné příležitosti může ublížit. Lidský organismus, obzvláště mladých lidí, nedokáže odbourat velké množství alkoholu okamžitě,“ doplnil primář rakovnické záchranné služby Leoš Klik.
Zásadní problém tkví také v tom, že mladiství jsou méně než dospělí vybaveni schopností vyrovnat se s účinky alkoholu, jak psychicky, tak emocionálně. Totéž množství alkoholu bude mít mnohem větší účinek na organismus dítěte nebo mladistvého nežna dospělého člověka. Mladý člověk nemá potřebnou zkušenost pro vypořádání se s působením alkoholu na svou soudnost a vnímání.