Kněževes patřila v neděli příznivcům dechové hudby. Ti si nenechali ujít v řadě již čtvrtý ročník Dechparády.

Pestrý program Dechparády


Během čtyřhodinového programového pásma přehlídky se představily kapely jako Krajanka, Budvarka, Rožmitálská Venkovanka a Horalka z Domažlic. Úspěch sklidil i místní pěvecký dětský sbor Rosničky z místní základní školy, který vystoupil pod vedením paní učitelky Anny Ryvolové.

Obavy ze špatného počasí


„Měli jsme velké obavy, ale s tím počasím to nakonec dopadlo úžasně. Během přehlídky vůbec nepršelo,“ nechal se slyšet Václav Hlaváček z umělecké agentury BRIVA, která Dechparádu zajišťuje po programové stránce. „Poděkování patří jak lidem, kteří i přes nepřízeň počasí neváhali a přijeli, tak obecnímu úřadu, s nímž je spolupráce prostě bezchybná. Je vidět, že má přehlídka po čtyřech letech své publikum. Je to pro nás pocta a důkaz, že jsme to udělali dobře,“ konstatoval Hlaváček.

Podle slov kněževeské starostky Evy Janotové má Dechparáda úspěch hlavně díky bezchybné organizaci a zasvěcenosti umělecké agentury BRIVA manželů Hlaváčkových. „Samotná organizace je velice časově náročná. Obec zabezpečuje akci po technické stránce a umělecká agentura po programové stránce. Už teď máme naplánován datum příštího ročníku. Dechparáda by tu měla být v příštím roce 1. června,“ dodala na závěr Eva Janotová.