Možná pod hrozbou, že obec Děkov přijde o svůj úřad a obec se tak stane součástí jiné obce v okolí, nakonec Děkovští kandidátní listinu sestavili. A hned tři. Městský úřad Jesenice totiž přijal zhruba v polovině měsíce listopadu postupně tři kandidátky. Děkovští tak budou nyní vybírat možné zastupitele z kandidátky Nezávislí pro Děkov, Pro Děkov a Občanské demokratické strany.

Obec Děkov spravuje od říjnových voleb Alena Gaňová, pověřená úřednice z Ministerstva vnitra. Ta zastupuje obec, koná důležité kroky nutné k fungování samosprávy a podobně.

V řádných komunálních volbách se obyvatelům Děkova nepodařilo sestavit ani jednu kandidátní listinu, jelikož většina „dosluhujících“ zastupitelů kvůli napjatým vztahům v obci nechtěla ve své práci pokračovat. Bývalá starostka Denisa Závorová už dříve řekla, že se sestavením kandidátní listiny by neměla problém.

„S tím by problém nebyl, už ale nechci. Mám už po chuti. Na zasedání zastupitelstva chodí převážně jen kritici, spokojení lidé a naši voliči zůstávají doma,“ objasnila svůj postoj čtenářům Deníku v září Denisa Závorová, dnes už bývalá starostka obce. „Momentálně nemám chuť být v zastupitelstvu. Mám nyní dobrou práci a nechci o ni přijít. Divím se, že ti lidé, kterým se naše práce nelíbí, si nepodají vlastní kandidátku. Jen ať se předvedou,“ nechal se tehdy slyšet bývalý místostarosta Petr Spišák.