Gabriela Demeterová a Pavel Steidl dohráli. Následovalo několik vteřin absolutního ticha. A pak nastala bouře nadšeného potlesku.
Myslím, že podobný aplaus nebyl ještě nikdy v kostele sv. Archanděla Michaela ve Skryjích k slyšení.

Benefiční koncert, který se v tomto svatostánku konal v uplynulou sobotu přilákal díky jménům obou hudebních virtuosů /Gabriela Demeterová – housle, Pavel Steidl – kytara) do Skryjí obrovské množství lidí. Kostel byl zcela doslova přeplněn.
Už desítky minut před jeho začátkem postávala velká fronta návštěvníků před vraty kostelíčka.
Jak již bylo řečeno, koncert byl benefiční. Peníze vybrané od spokojených posluchačů by měly být použity na rekonstrukci zvonu Matky Boží, kostelní věže a dvouramenného kříže na věži.
Rakovnický vikář Ján Petrovič před zahájením jedinečného hudebního zážitku publiku poděkoval: „Jsem rád, že jsme se tu mohli sejít a poslechnout si tuto nádhernou hudbu a jsme moc rádi, že prostředky, které tu dnes vybereme budeme moci použít na opravu tohoto svatostánku. Děkujeme.“ Pavel Steidl zdůraznil: „Moc si toho vážíme, že nám tady dnes Gabriela Demeterová zahraje.“ A Gabriela Demeterová opáčil: „Pro vás, co máte být cit pro být Čech, tak vždycky ráda.“ Za což si zasloužila další vřelý potlesk.
Je třeba říci, že umělkyně dala například posluchačům možnost vychutnat si skladby takových autorů jako byl italský houslista, kytarista a hudební skladatel Niccolò Paganini, který je díky svému neobyčejnému hudebnímu talentu považován za největšího houslového virtuosa, který kdy žil.
Překvapení večera přišlo ve chvíli, kdy Gabriela Demeterová prozradila, že hudební nástroj, na který hraje jsou housle, které v roce 1971 zakoupila Česká republika. „Mistr Josef Suk, který byl včera pochován na Slavíně se zasadil o to, aby byl tento nástroj zakoupen a hrál na něj. Já považuji za velkou čest, že vám na něj dnes mohu také zahrát neboť byl to právě Josef Suk, kdo mě objevil."

Gabriela Demeterová hrála ve Skryjích na housle „Princ Oranžský“, které postavil italský mistr Giuseppe Guarneri del Gesu někdy na přelomu let 1743 až 1744. „Je to údajně poslední nástroj, který tento mistr vyrobil a protože je tak cenný, tak už se nezapůjčuje k běžnému koncertnímu provozu,“ zdůraznila Gabriela Demeterová s tím, že housle jsou nyní ve státní sbírce českého Muzea hudby. „Měla jsem tu čest, že mi byl výsostně pro tento koncert ve Skryjích nástroj zapůjčen,“ doplnila Gabriela Demeterová.