Příchozí se tedy například vyzkoušeli, jak funguje dalekohled či radar, jak se navléká neprůstřelná vesta či policejní pouta, ale i jak fungují zastavovací pásy či jakým vybavením vozy disponují. V průběhu dopoledne se u policistů vystřídalo několik základních i středních škol, řadu zvídavých dotazů měla i okolní veřejnost.

„Děti nejvíce zajímala Škodovka v civilním provedení s radarem. Kolik má koní, jak rychle jezdí a podobně. Hodně se také ptaly, jak a kde se měří rychlost,“ přiblížila policejní mluvčí Michaela Richterová, která zaregistrovala i řadu kuriózních dotazů.

„Studenti ze střední školy se hodně zajímali o retro, ale i výtržnictví, protože někteří jsou již našimi známými klienty. Když se ptali, zda se dá smazat jejich trestní rejstřík, neboť chtějí jít na policii, opravdu nás to pobavilo. Nebo dotazy typu, co by je postihlo, kdybychom u nich našli nějaké drogy a jaké množství mohou a nemohou pěstovat, takže se prakticky přišli doznat. My už je ale máme v evidenci a víme o nich,“ usmívala se Michaela Richterová.