Tentokrát jsme se zaměřili nejen na setkání našich uživatelů a veřejnosti, ale také na osvětu v oblasti zdraví a zdravé výživy. Celou akci jsme ve spolupráci s Obcí Kolešovice a Kolešovickými ženami pořádali u příležitosti Světového dne zdraví, který se slaví 7. dubna jako připomínka výročí založení Světové zdravotnické organizace. Celé odpoledne bylo rozčleněno na dvě části.  Nejprve účastníci absolvovali dle výběru jednu ze dvou různě náročných tras vedoucích v okolí Domova Kolešovice, a po jejich pokoření měli všichni úspěšní možnost se zúčastnit rautu se zdravou stravou. Jako památku na strávené odpoledne si navíc všichni účastníci odnesli Pamětní list.

Návštěvníci si dále mohli nechat změřit základní tělesné hodnoty a porovnat si své znalosti první pomoci ve stánku, který skvěle připravily a vedly dvě dětské „zdravotní sestřičky" Sára Chovanová a Denisa Dekojová. Jako bonus čekala na dětské účastníky jízda na konících, ruské kuželky a trampolína. Již tradičně si všichni mohli dále zakoupit výrobky našich uživatelů a Kolešovických žen.

Přestože nám objednávka na krásné počasí příliš nevyšla, jednu z tras zdolalo celkem čtyřiašedesát soutěžících a dvanáct našich uživatelů s doprovodem. Tři naši klienti pokořili náročnou dlouhou trasu sami.
Na závěr bych chtěla poděkovat panu Pavlu Kolářovi za skvělý hudební doprovod, který jistě všem celé odpoledne ještě více zpříjemnil.

AUTOR: Bc. Martina Hejdová